2024-04-19 praga - Busem z poznania - wycieczki inne niż inne

Przejdź do treści
bastei
Wiosenna Praga wraz z praskimi muzeami


Gdzie będziemy? Co zobaczymy?

 • Praga – z przewodnikiem miejskim (4-5 godzin)
  • Hradczany: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Ogrody Pałacu Wallensteina, Mala Strana, Most Karola i Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim z reprezentacyjnym zegarem astronomicznym Orłojem.
 • Muzeum Techniki
 • Muzeum Śliwowicy
 • Muzeum SEXu

mapa
DŁUGOŚĆ TRASY:
1200 km
Termin:
19 - 21 kwietnia

POZOSTAŁO:
Kochani, Praga, Praga, Praga…  jeszcze przed tłumami ... Wiosenna, świergocąca i kwitnąca. Praga… to niezwykłe miejsce turystyczne, ale jak się okazuje – pełne nieoczywistych niespodzianek! Przygotowaliśmy  dla Was zupełnie nową propozycję - alternatywny program zwiedzania.

Nie będzie to klasyczna wycieczka, gdzie odwiedzamy te same atrakcje co wszyscy. Postanowiliśmy zaproponować coś profesjonalnego i absolutnie interesującego - weekendowe zwiedzanie muzeów i obiektów, o których mało kto słyszał, acz Pragi klasycznej też nie zabraknie.
Tym wyjazdem nie potraktujemy tego cudnego miasta ani zwyczajnie, ani „po łebkach”. Dodajmy komfort kilkugodzinnego zwiedzania z przewodnikiem miejskim w małej, kameralnej grupie, bez przepychania, gdzie każdy i widzi i słyszy… to jest to! Ten wyjazd, to będzie pełnia Pragi w Pradze.

Intensywnie, jak zwykle z nami. Wszyscy znają Most Karola, Hradczany czy Złotą Uliczkę, ale jak sami przyznaliście - mało kto odwiedził praskie muzea. Dlatego też zapraszamy Was do największego i najbogatszego w eksponaty Muzeum Techniki, niepowtarzalnego Muzeum Śliwowicy z degustacją oraz do retro Muzeum Maszyn Erotycznych - gwarantujemy, że to będzie naprawdę wyjątkowe doświadczenie! Obiekty te zdobyły wysokie oceny w Google, więc możemy Was zapewnić, że to będą absolutne hity naszej wycieczki.

Program z miejskim przewodnikiem, to: Hradczany: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Ogrody Pałacu Wallensteina, Mala Strana, Most Karola i Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim z reprezentacyjnym zegarem astronomicznym Orłojem i inne…

Przewidujemy czas na zwiedzanie indywidualne, każdy już będzie wiedział, czego w Złotej Pradze potrzebuje (oczywiście wyposażymy Was w mapki i pokierujemy).

Zapisy przyjmujemy tylko tych, którzy zapewnią o posiadaniu odpowiednio wygodnego obuwia. Nie ma żartów ;) Skorzystajcie już teraz naszej niewiarygodnie fantastycznej oferty i podejmijcie wyzwanie, które z pewnością Was zaskoczy..

Nie zwlekajcie z decyzją i zarezerwujcie dla siebie miejsca już dzisiaj! Nasza firma butikowa oferuje Wam nie tylko profesjonalną organizację, ale także wyśmienitą atmosferę i rzeczowy program zwiedzania. A po piątkowej integracji wszyscy będą tak zaprzyjaźnieni, że nie ma potrzeby zabierania kuzynostwa na doczepkę, nikt nie będzie samotnie błąkał się „w wielkim mieście” Pamiętajcie, ilość miejsc ograniczona, więc działajcie i dołączcie do nas na weekend 19 – 21 kwietnia. Z nami odkryjecie Pragę na nowo!

Uwaga. Ze względu na logistykę noclegów zapisy przyjmujemy do 14 kwietnia.


Plan wyjazdu:

Piątek
 • 16:30 wyjazd z Poznania (Górczyn, Stacja paliw Orlen ul. Zgoda)
 • wieczorny przyjazd na miejsce noclegu
 • integracyjna nasiadówka

Sobota
 • Praga – z przewodnikiem miejskim (4-5 godzin)
  • klasztor na Strahovie, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na panoramę Pragi
  • Hradczany z Zamkiem Praskim, katedrą św. Wita, w której przechowywane są regalia czeskich królów oraz malowniczą Złotą Uliczką
  • Mala Strana – dzielnica słynąca z barokowych kamienic i pałaców, w których mieszczą sie obecnie budynki rządowe i ambasady
  • Most Karola - największa atrakcja stolicy Czech
  • Staromiejska Wieża Mostowa i Brama Małostrańska
  • Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim z reprezentacyjnym zegarem astronomicznym Orłojem
 • David Černý - rzeźby
 • Praga – wspólnie, „trip” obiadem pysznym zakończony (nie wliczony)
 • Praga indywidualnie (z naszymi podpowiedziami i mapkami)
 • przyjazd wieczorny do hotelu


Niedziela
 • Národní technické muzeum (Narodowe Muzeum Techniki w Pradze)
 • Muzeum slivovice (Muzeum Śliwowicy) zwiedzanie i degustacja na bogato
 • Muzeum mechanických erotických zařízení (Muzeum Maszyn Erotycznych)
 • czas wolny na szamanie (wskażemy miejsce) *
 • Strzegom (Polska)- przerwa kierowców
  • Bazylika Kolegiacka pw. św. App. Piotra i Pawła
  • Estakada kolejowa w Strzegomiu
  • Czas na kawę i ciacho (nie wliczone)
 • 23:59 przyjazd do Poznania (Orlen Górczyn)

* jeśli czas i możliwości pozwolą
** kolejność zwiedzania może ulec zmianie


A dokładniej:

Sobota:


Dzionek zwiedzaniem i praskim oddychaniem wypełniony. To pełnia Pragi w Pradze, z czasem grupowo spędzonym oraz samodzielnie regulowanym. Obiad przewidziany w miejscu pysznościami czeskimi słynącym, a kieszeni nieogałacającym.
Niedziela- dzień muzealny:

Niedziela - dzień muzealny:

Muzeum Techniki w Pradze jest jednym z najciekawszych muzeów w Czechach. Znajduje się w starych halach przemysłowych i na siedmiu piętrach prezentuje historię techniki od ery prehistorycznej aż do dzisiejszych czasów. Na wystawie znajdują się okazałe samochody z różnych epok, modele i zaprezentowane są dzieła inżynierskie i technologiczne, takie jak maszyny parowe, silniki lotnicze, komputery i wiele innych.
Jedną z najważniejszych atrakcji muzeum jest dział zagadnień kosmicznych. W dedykowanej przestrzeni można poznać historię podboju kosmosu i zobaczyć oryginalne eksponaty, takie jak radziecki satelita Sputnik czy amerykańska kapsuła kosmiczna Apollo.
A muzeum owe, to nie tylko eksponaty, ale i symulatory… Jauć! Odwiedzenie muzeum techniki w Pradze jest doskonałą okazją do odkrycia historii techniki, nie tylko dla miłośników nauki i inżynierii, ale także dla nas zwykłych śmiertelników, których zwyczajnie interesuje historia i kultura Europy Środkowej.

Muzeum Śliwowicy w Pradze to niebywałe miejsce. Ekspozycja muzealna składa się z wielu eksponatów związanych z produkcją i konsumpcją tradycyjnej czeskiej nalewki o smaku śliwki. Na wystawie zobaczymy destylatory, beczki oraz butelki z nalewką. Ponadto narzędzia służące do zbierania śliwek oraz przepisy na przygotowanie własnej nalewki! Nie obędzie się też bez udziału w ekskluzywnym pokazie 5D z wirtualną rzeczywistością! No i degustacja :)
Muzeum śliwowicy w Pradze to nie tylko miejsce dla miłośników alkoholi, ale również dla osób, które chcą poznać ciekawą historię i kulturę Czech. Śliwowica jest bowiem integralną częścią kultury tego kraju i stanowi ważny element wielu tradycyjnych uroczystości.
Niezwykle atrakcyjnym elementem wizyty w muzeum jest możliwość degustacji różnych rodzajów śliwowicy. Dzięki temu zwiedzający mają okazję spróbować nie tylko tradycyjnej czeskiej nalewki, ale również bardziej wysublimowanych alkoholi produkowanych na bazie tej owocowej nalewki. I jakże tam nie być, Busowiacy najmilejsi?

Muzeum Maszyn Erotycznych w Pradze to bez wątpienia niezwykłe miejsce. To jedyne takie muzeum na świecie, w którym zgromadzone są różnego rodzaju maszyny, narzędzia i urządzenia erotyczne, które były używane przez ludzi od wieków (retro sprzęty).
W muzeum można zobaczyć wiele fascynujących eksponatów, takich jak antyczne instrumenty tortur, kołyski dla dorosłych, maszyny do masturbacji czy ręcznie wykonane modele genitaliów. Ekspozycja jest bardzo rozbudowana i dokładnie opisana, co umożliwia zwiedzającym odkrywanie historii i ewolucji erotyki na przestrzeni wieków.
Jednym z atutów muzeum jest to, że eksponaty są prezentowane w kontekście historycznym i społecznym, co pozwala na lepsze zrozumienie i interpretację ich znaczenia.
Warto odwiedzić to miejsce, aby zobaczyć, jak zmieniała się i rozwijała się erotyka na przestrzeni lat, a także poznać niezwykłe urządzenia, które były wykorzystywane przez ludzi w celach nie tylko seksualnych. To fascynujące muzeum z pewnością zostawi niezapomniane wrażenie i otworzy oczy na historię ludzkiej seksualności, a traktować je należy jako zabawną odskocznię od szarej rzeczywistości


Jak widzicie program ciekawy, napięty (choć bywało trudniej), nóg i długości kliszy w aparacie nieszczędzący.

Cena:  650 zł zawiera:
Przejazdy, noclegi, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenia NNW i KL, opieka licencjonowanego pilota, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Dodatkowo płatne gotówką:
2300 koron czeskich (wejściówki, przewodnicy, bilety komunikacji miejskiej,  opłaty  administracyjno- parkingowe)
Ponadto śniadanie w hotelu nie wliczone- możliwość wykupienia

Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)
Przelicznik czk: 100 koron = ok. 18 zł

Noclegi:
1. Agroturystyka w Piechowicach, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami, bez śniadań (jest kuchnia)
2. Hotel *** w Pradze pokoje 2 i 3- osobowe z łazienkami (możliwość wykupienia śniadań)
Bezpłatna pływalnia dla gości hotelu

Co zabieramy?
Picie (może termos?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki oraz produkty do kanapek na następne dni.
Piechowice: mamy w pełni wyposażoną w sprzęty kuchnię- uszykujecie i podgrzejecie (zabrać swą kawę czy herbatę).
Hotel Praga: kuchni nie ma, zbierzemy deklaracje od chętnych na wykupienie śniadania (obecnie nie wliczone).
Oj, połazimy nieco, zatem wygodne buty, strój adekwatny do kapryśnej czasem pogody, wygodny ubiorek. Oczywiście o akcesoriach higienicznych i ręczniku pamiętamy i ciuszkach na przebranie, może piżamka, klapeczki (chyba że ktoś nie potrzebuje). Strój kąpielowy, ręcznik, klapki basenowe. Piersiówka z ulubioną zawartością nie zawadzi. Nie zapominamy o foto aparacie, power- banku i dowodzie osobistym. Karta EKUZ też nie zawadzi.

O nas:
Jeździmy w kameralnym gronie, grupy do 16 osób.
Cenimy sobie wyśmienite towarzystwo i radosną atmosferę. Czas wypełniony zwiedzaniem po same brzegi. Pamiętajcie w aucie gramy po polsku (z płyty, oczywiście), aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też (no dobrze, powiedzmy, że podśpiewujemy). Chcesz nas zainteresować ulubioną swą muzyką? Nie ma sprawy, zabierz płyty :) Więcej o nas - tutaj

Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Informacje małym druczkiem:
 • organizator: TUTUS Magdalena Piechowiak-Małecka
 • zapisy: formularz na www
 • zapytania: telefonicznie +48 573 327 881 lub mail: kontakt@busemzpoznania.pl
 • kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl i w załączonej umowie
 • należy pamiętać o włączonym roamingu
 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ (bezpłatnie), wydawana w NFZ „od ręki”
 • nie odpowiadamy za ewentualne zmiany cen wstępów, biletów


Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
 Wszystkie nasze trasy  
Wróć do spisu treści