Harmonogram wyprawy - jeszcze nie ostateczny, nie wszystkimi punkty potwierdzone
Krótki opis najważniejszych miejsc:

Zamek Niedzica "Dunajec" – średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego, na obszarze Polskiego Spisza lub Zamagurza (Pieniny Spiskie). Zamek ten został wzniesiony najprawdopodobniej w początkach XIV w, prawdopodobnie na miejscu wcześniejszej budowli obronnej. Jedną z najbardziej tajemniczych kart w historii zamku jest odnalezione, podobno tuż po II wojnie światowej, inkaskie kipu – rodzaj zapisu informacji pismem węzełkowym, które zawiera ponoć informacje o ukrytym skarbie.
Zapora wodna na Dunajcu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Niedzicy, na granicy Pienin Spiskich i Właściwych. Dzięki niej powstał sztuczny zbiornik wodny na Dunajcu - Zalew Czorsztyński. Zapora, której budowa zakończyła się w 1997 roku spowodowała, iż burzliwy Dunajec, który przez wieki był naturalną granicą pomiędzy Polską a Cesarstwem Austro - Węgierskim, został zatrzymany na wysokości miejscowości Niedzica, a w efekcie utworzone zostało sztuczne Jezioro Czorsztyńskie. Największą popularnością wśród odwiedzających okolice zbiornika cieszy się jego zapora główna. Posiada wysokość 56 metrów, jest długa na ponad 400 m i szeroka w koronie na 7 m.
Szlak Sucha Bela, to szlak prowadzący wzdłuż potoku, wiedzie nas atrakcyjnymi wiszącymi mostkami i trawersuje przez pionowe skały nad nurtem rzeki. Przejście umożliwiają stalowe stopnie "stupaczki" i łańcuchy. Strome progi skalne pokonujemy po drabinach - niektóre mają kilkanaście metrów. Kulminacyjnym punktem wąwozu jest Misowy Wodospad. Ma 29,5 metra, czym najpierw przybyszy oszałamia, a potem lekko przeraża, gdy odkrywają, że jedyną drogą pod górę jest drabina przytwierdzona do skały.
Sucha Bela jest to najczęściej uczęszczany szlak w Słowackim Raju.
Kláštorisko. Tu, w centrum Słowackiego Raju na polanie Kláštorisko, 744 m n.p.m, pojawi się chwila odpoczynku. W przeszłości znajdowała się tam osada zakonna oraz mały gród zwany castrum Lethon ("zamek letański"). W 1923 roku utworzono tu pierwsze schronisko turystyczne. Polana ta stanowi główny węzeł szlaków turystycznych. Swój początek ma tu również potok Kláštorská roklina, który uchodzi do Hornadu.
Przełom Hornadu należy do najpopularniejszych i najpiękniejszych szlaków w środkowo-wschodniej Słowacji. Odwiedzający ten zakątek turyści, mają do pokonania wiszące mosty, drewniane kładki oraz metalowe stopnie, zamocowane na skałach, a całość ubezpieczona jest łańcuchami. Prawie cały odcinek tego szlaku jest objęty ochroną w ramach rezerwatu przyrody.
Tomášovský výhľad, to skalna galeria na południowym stoku Ludmanky z widokiem na Przełom Hornadu, dolinę Białego Potoku oraz Tatry Wysokie. Pod skalnym tarasem w bezpośrednim sąsiedztwie turystycznego szlaku znajduje się jaskinia "Michalova džura". Tomášovský výhľad jest stałym miejscem ćwiczeń górskiej wspinaczki i zawodów. Trasa wycieczki prowadzi wzdłuż szlaku, na którym znajdują się: kładki mostki, łańcuchy, schodki i drabinki. Dalsza część trasy prowadzi po wygodnych drogach leśnych i chodnikach. Atrakcyjne jest zwłaszcza przejście przez średnią część Przełomu Hornadu w kierunku Kláštoriska.
Spiski Hrad (Zamek Spiski), to niesamowity i monumentalny zabytek jedyny w swoim rodzaju w Europie. Góruje nad okolicą na powierzchni 4 ha i jest jednym z największych kompleksów zamkowych w Europie Środkowej. Wraz z okolicznymi zabytkami średniowiecznymi jak Spiska Kapituła, Spiskie Podgrodzie i Kościół Żehra jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Na zamku mieści się ekspozycja Muzeum Spiskiego o historii zamku, o broni średniowiecznej i prawie feudalnym.
Dobszyńska Jaskinia Lodowa należy do najcenniejszych jaskiń lodowych na świecie, a od roku 2000 znajduje się na liście światowego dziedzictwa przyrody. Wejście do niej jest na północnym zboczu góry Ducza usytuowane na wysokości 969,5 m. Jaskinia osiąga długość 1483 m, a udostępnionych dla zwiedzających jest 515 m. Korytarze i sale jaskini od otworu wejściowego opadają, co w połączeniu z północnym położeniem jaskini, umożliwia w zimowym czasie opadanie zimnego powietrza i całkowite ochłodzenie pomieszczeń.Jaskinia ma kilka zadziwiających części, między które należą zlodowaciała Mała i Wielka Sala, Ruffiniego koridor i Komora Zawalona (Zrútený dóm). Pozbawione lodu części nazywają się Sala Kroplowa i Biała, Komora Sucha, Kroplowa Piwnica i Piekło. Temperatura powietrza w zalodzonej części Wielkiej Sali wynosi od -3,8 do +0,5 °C. W słoneczny dzień zwiedzający zejdzie kilkadziesiąt metrów pod powierzchnię ziemi, a objawi się w lodowym królestwie zimna i doskonałych dzieł, wytworzonych przez matkę przyrodę.
Lewocza — zabytkowe miasto Spisza. Starówka w Lewoczy opasana okazałymi murami stanowi zachwycającą enklawę, w której czas stanął w miejscu. Wśród wielu wspaniałości miasta na szczególną uwagę zasługują: piękny rynek z kilkudziesięcioma kamienicami XV I XVI wiecznymi, ratusz oraz kościół św. Jakuba z unikalnym wysokim (18.6m) gotyckim ołtarzem dziełem mistrza Pawła.
zapisy wstępne (bez zobowiązań) przyjmujemy - TUTAJ