2024-08-15 czeskie perelki - Busem z poznania - wycieczki inne niż inne

Przejdź do treści
Najbogatsza trasa po czeskich zamkach ever

mapka

Mniej więcej taka nasza trasa będzie

Wstępna i na razie ogólna rozpiska trasy poniżej.

Założenia trasy:
  • wyjazd z Poznania w środę
  • jeden nocleg w Krumlov
  • dwa noclegi w Karlowych Varach
  • powrót w niedziele (powinniśmy zdążyć)

Tymczasowy szacunek ceny brak jeszcze :)  plus wejściówki


Pozostało
Odkryj Nieznane: Wyjątkowa Wyprawa po Serce Czech

Zapraszamy Cię do udziału w naszej ekskluzywnej wyprawie, która odsłoni przed Tobą skryte perły Czech. Wybierz się z nami na niezapomnianą podróż po miejscach, które z dala od głównych szlaków turystycznych zachwycają swoim unikalnym urokiem i bogatą historią.
Dlaczego warto dołączyć do naszej wyprawy?
  • Ekskluzywność: Jesteśmy jedną z nielicznych firm, które oferują dostęp do tych unikalnych lokalizacji. Nasza wycieczka to szansa na doświadczenie czegoś, co jest niedostępne dla większości podróżników.
  • Niezapomniane wrażenia: Nasza trasa została zaprojektowana tak, aby każdy moment był pełen wrażeń. Odwiedzisz miejsca, które zaskoczą Cię swoją pięknością i niezwykłością, od zamków po ukryte klasztory i malownicze krajobrazy.
  • Komfort i bezpieczeństwo: Zapewniamy pełen komfort podróży, od transportu po zakwaterowanie, dbając o wszystkie detale, abyś mógł bezstresowo cieszyć się każdą chwilą.

Co Cię czeka?
Przygotuj się na przygodę, podczas której będziesz miał okazję podziwiać niesamowite zamki, zabytkowe klasztory, a także odwiedzić ekskluzywne muzea i unikalne atrakcje, które są daleko poza standardowymi trasami turystycznymi. Każdy dzień będzie pełen nowych odkryć i zapierających dech w piersiach widoków.

Zarezerwuj swoje miejsce już dzisiaj i stań się częścią wyjątkowego grona podróżników,
którzy, tak jak Ty, pragną odkrywać więcej niż tylko zatłoczone atrakcje turystyczne.

Nie czekaj, ilość miejsc ograniczona!
Dołącz do nas i przeżyj przygodę życia, odkrywając sekretne zakątki Czech, które pozostaną w Twojej pamięci na zawsze.


Wstępna rozpiska:

14 sierpnia (środa)
Wyjazd z Poznania (o 16:30) i nocleg w Piechowicach (granica Polski)

A dalej:

Zvíkov.
Zvíkov, często zwany „królem czeskich zamków”, góruje nad zbiegiem dwóch rzek: Vltavy i Otavy. Jego masywne mury i wieże wyłaniają się majestatycznie nad wodnymi taflami, tworząc malowniczy krajobraz, który przyciąga wzrok każdego podróżnika. Wędrując po jego kamiennych korytarzach, można niemal usłyszeć echa dawnych bitew i średniowiecznych uroczystości. Otaczający go krajobraz, ze zwartymi lasami i rozległymi wodami, dodaje temu miejscu tajemniczości i czyni każdą wizytę niezapomnianym doświadczeniem.VYSOKÝ HRÁDEK – CENTRUM INFORMACYJNE ELEKTROWNI JĄDROWEJ TEM
W sercu zielonych wzgórz Vysočiny znajduje się niezwykłe miejsce, gdzie nowoczesna technologia łączy się z edukacją: centrum turystyczne elektrowni jądrowej. To tu odwiedzający mogą zgłębić sekrety energii atomowej, przechadzając się przez interaktywne ekspozycje, które przedstawiają złożoność i innowacyjność tej technologii. Budynek centrum, z jego nowoczesnym designem, stanowi kontrast dla otaczającej go bujnej natury, tworząc unikalne połączenie nauki i przyrody.


Hluboká
Zamek Hluboká, z jego bajecznie neogotycką architekturą, przypomina zamek z niemieckich opowieści braci Grimm. Białe, ostro zakończone wieże i krenelaże wyróżniają się na tle ciemnych, gęstych lasów, tworząc widok niczym z marzeń. Bogato zdobione wnętrza zamku, pełne antyków i dzieł sztuki, oferują wgląd w życie czeskiej arystokracji. Przestronne ogrody zamkowe, z ich symetrycznymi alejkami i kolorowymi rabatkami kwiatowymi, są idealnym miejscem na chwile relaksu i kontemplacji.
Cesky Krumlov - Zamek
Zamek w Cesky Krumlovie to prawdziwa perła pośród czeskich zabytków. Rozciągający się nad zakolem rzeki Vltavy, zamek stanowi kluczowy element tego malowniczego miasta. Jego renesansowa architektura, z okrągłą wieżą i rozległymi dziedzińcami, zaprasza do eksploracji. Przechadzając się po kamiennych mostach i wąskich uliczkach, można poczuć ducha historycznego Krumlova, gdzie każdy zakamarek kryje własną historię. Widok z zamkowych tarasów na meandrującą rzekę i dachy starówki jest po prostu zapierający dech w piersiach.


Cesky Krumlov - miasto (by night and day)
Miasto - często uznawany za jedno z najpiękniejszych w Czechach, jest perłą architektury położoną w południowej części kraju. Jego historyczne centrum, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, to labirynt wąskich, krętych uliczek otoczonych barokowymi i renesansowymi fasadami, które przenoszą odwiedzających w czasie.
Sercem miasta jest imponujący zamek Cesky Krumlov, który góruje nad zakolem rzeki Vltavy.


Zamek (Więzienie) Loket
Zamek Loket, malowniczo położony na skalistym cyplu nad rzeką Ohře, jest jednym z najstarszych i najbardziej malowniczych zamków w Czechach. Jego mroczna, ale fascynująca historia obejmuje okres, kiedy pełnił funkcję więzienia. Solidne, średniowieczne mury zamku i ponure lochy tworzą wyjątkową atmosferę, która przenosi zwiedzających w czasie do epok, kiedy zamek był świadkiem dramatycznych wydarzeń historycznych. Obecnie zamek jest dostępny dla turystów, oferując zarówno zwiedzanie, jak i liczne wydarzenia kulturalne.


Klasztor Teplá
Klasztor Teplá, założony w XII wieku, jest jednym z najstarszych i najważniejszych ośrodków duchowych w Czechach. Jego majestatyczne budynki, otoczone spokojnymi ogrodami, stanowią świadectwo bogatej historii i kultury monastycznej. Wnętrza klasztoru zachwycają bogato zdobionymi sklepieniami i średniowiecznymi freskami, a także imponującą biblioteką, która przechowuje wiele cennych manuskryptów i ksiąg.
Muzeum Becherovki
Muzeum Becherovki w Karlovych Varach to fascynujące miejsce, które odkrywa historię jednego z najbardziej znanych czeskich likierów ziołowych. Odwiedzający mogą poznać tajniki produkcji tego wyjątkowego napoju, dowiedzieć się więcej o jego twórcy, Janie Becherze, oraz spróbować różnych wariantów Becherovki. Interaktywne ekspozycje i degustacje czynią to muzeum atrakcyjnym punktem na turystycznej mapie regionu.Karlovy Vary
Karlovy Vary, międzynarodowo znane uzdrowisko, to prawdziwy klejnot architektoniczny i kulturalny Czech. Miasto słynie z eleganckich kolonad, gorących źródeł mineralnych i wytwornych hoteli, które przyciągają turystów szukających relaksu i leczniczych terapii. Spacerując po promenadzie, można podziwiać imponujące fasady w stylu Art Nouveau i pięknie utrzymane parki. Karlovy Vary to także miejsce prestiżowego międzynarodowego festiwalu filmowego, który każdego roku gromadzi wielbicieli kina z całego świata.


Zámek Klášterec nad Ohří
Zamek Klášterec nad Ohří, położony w malowniczym zakolu rzeki Ohře, jest znany ze swojej eleganckiej architektury i przepięknych porcelanowych kolekcji, które są jednymi z najważniejszych w Czechach. Otoczony rozległym parkiem w stylu angielskim, zamek oferuje spokojną atmosferę i jest idealnym miejscem na relaksujący spacer. Wnętrza zamku, dostępne dla zwiedzających, ukazują bogate wystroje i aranżacje, które przenoszą w czasy dawnej świetności i arystokratycznego życia.


Zamek / punkt widokowy Hněvín
Zamek Hněvín, zlokalizowany na wzgórzu dominującym nad miastem Most, jest miejscem o bogatej historii i strategicznym znaczeniu. Z zamkowych murów rozciąga się malowniczy widok na okolicę, a same budowle, choć częściowo zrekonstruowane, zachowują swój średniowieczny charakter. Dziś zamek służy nie tylko jako atrakcja turystyczna, ale też jako miejsce organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów i festiwali.Zamek Střekov
Zamek Střekov, usytuowany na wysokiej skale nad rzeką Łabą, w okolicach Uście nad Łabą, jest jednym z najbardziej romantycznych zamków w Czechach. Ruiny zamku, pochodzące z XIV wieku, zachwycają swoją tajemniczością i oferują spektakularne widoki na dolinę rzeki. Miejsce to inspirowało wielu artystów, w tym słynnego kompozytora Richarda Wagnera. Střekov jest popularnym celem wycieczek, oferując nie tylko historyczne zwiedzanie, ale również liczne pikniki i imprezy plenerowe.


Zamek Děčín
Zamek Děčín, wznoszący się nad rzeką Łabą, jest wyjątkową mieszanką różnych stylów architektonicznych, od gotyku po barok i klasycyzm. Jego strategiczne położenie sprawiało, że przez wieki pełnił ważną rolę obronną. Dzisiaj zamek przyciąga swoim różnorodnym wystrojem, przestronnymi ogrodami oraz bogatym programem kulturalnym, w tym wystawami, koncertami i warsztatami. Spacer po zamkowych ogrodach, oferujących widoki na okoliczne góry i rzekę, to prawdziwa uczta dla oczu każdego odwiedzającego.


Zrobimy to - to realne :)


Zapisy w ciemo - mail, telefon


Wróć do spisu treści