2024-07-05 zoo safari - Busem z poznania - wycieczki inne niż inne

Przejdź do treści
most bridge 721

Zoo Safari - Czechy

Wyjazd dedykowany dla dorosłych i starszej młodzieży. Wyjazd z młodzieżą młodszą (jednodniowy) organizujemy 10 sierpnia
mapa sankowania
TRASA:

 • Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie
 • Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze
 • Muzeum Sentymentu w Kowarach
 • Hospital Kuks
 • Zoo Dvůr Králové
 • Zoo Safari

DŁUGOŚĆ TRASY:
1000 km

TERMIN:
6 - 7 lipca 2024

POZOSTAŁO:

Drogie Busowiaki. Czy busowe przygody i niespodzianki kiedyś się kończą? Prawidłowa odpowiedź: nigdy!

Mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia – wyjątkowy weekend pełen przygód, emocji i niezapomnianych wspomnień. Jeśli pragniecie oderwać się od codzienności i zanurzyć się w fascynujący świat historii, sztuki i natury, nasza dwudniowa wyprawa jest właśnie dla Was!
Przygotowaliśmy kolejną edycję polsko- czeskiej przygody. Nasz cel nadrzędny: DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM- ZOO SAFARI! Tego jeszcze u nas nie grali.

Ale po kolei. Pierwszego dnia rozpoczniemy naszą podróż w nowo otwartym muzeum samochodów w Oławie. To miejsce, gdzie miłość do motoryzacji spotyka się z historią. Zachwycą Cię klasyczne modele, wyjątkowe prototypy i opowieści o ludziach, którzy tworzyli te mechaniczne dzieła sztuki. Każdy eksponat to kawałek historii, który przeniesie Cię w inne czasy i miejsca.
Następnie udamy się do Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. To niezwykłe miejsce, gdzie dowiesz się wszystkiego o tradycjach tkackich, zobaczysz piękne tkaniny i poznasz techniki, które przez wieki były doskonalone. Wspaniała atmosfera tego miejsca sprawi, że poczujesz się jak w podróży do przeszłości, gdzie każdy kawałek materiału opowiada swoją własną historię.
Na zakończenie dnia odwiedzimy Muzeum Sentymentu. To miejsce pełne nostalgii, które przeniesie Cię do czasów dzieciństwa i młodości. Stare zabawki, sprzęty domowe, plakaty – wszystko to sprawi, że wrócisz myślami do najpiękniejszych chwil swojego życia. Znajduje się tu także gabinet lekarski wielu specjalizacji, a także „Pokój tylko dla dorosłych”. To niezwykłe doświadczenie, które na długo pozostanie w Twojej pamięci. Nie zabraknie też ówczesnej „polityki” 

Nocleg zaplanowaliśmy w Jańskie Łaźnie gdzie w pensjonacie czeka na nas śniadanie i obiadokolacja.

Drugi dzień poświęcamy na ... Hospital Kuks.  To jedno z najbardziej fascynujących miejsc, jakie można odwiedzić w Czechach. Ten barokowy kompleks, położony w malowniczej dolinie rzeki Łaby, jest prawdziwą perełką architektury i historii.

No i tytułowy punkt naszego wyjazdu. Zoo Dvůr Králové. To jedno z najpiękniejszych zoo w Europie, gdzie zobaczysz niesamowite gatunki zwierząt z całego świata. Nie tylko będziemy podziwiać dzikie zwierzęta w ich naturalnych środowiskach, ale także weźmiemy udział w ekscytującym safari.
To właśnie ono wyróżnia to miejsce od innych Zoo. Zoo Safari to niezapomniane chwile, przemieszczania  się pomiędzy wolno poruszającymi się stadami zwierząt, a to jedyne safari z lwami w Europie Środkowej. Spacer zaprowadzi nas również do największej grupy żyraf hodowanych poza Afryką. Poczujmy się jak na prawdziwej afrykańskiej przygodzie! Ponadto znajdziemy tu wiele ciekawych ekspozycji w pawilonach: zwierząt drapieżnych (lwy, tygrysy), Ptasi Świat, świat dinozaurów, świat flamingów, okapi, małpy, orangutany, Wodny Świat, świat słoni i wiele innych.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji! Dołącz do nas na pełen emocji weekend, który na zawsze pozostanie w Twojej pamięci!

Uwaga. Ze względów na sprawy noclegowe zapisy przyjmujemy tylko do 29 czerwca.

Sobota
 • 6:00 wyjazd (ORLEN Górczyn, ul. Zgoda), zbiórka godz 5:45
 • Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie
 • Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze
 • Muzeum Sentymentu w Kowarach
 • przyjazd na miejsce noclegu
 • busowe śmichy i pogaduchy

Niedziela
 • Hospital Kuks
 • Zoo Dvůr Králové
  • zwiedzanie ZOO
  • przejażdżka safari
  • wioska z zabudowaniami o unikatowej dekoracji domów i z typową architekturą afrykańskiego plemienia
  • lokalny browar! Browar Safari powstał w 2018 roku i oferuje pięć rodzajów piwa. Część dochodu ze sprzedaży piw przeznaczona jest na wsparcie nosorożców
  • możliwość szamania (nie wliczone)
 • 23:30 przyjazd do Poznania (ORLEN Górczyn, ul. Zgoda)

Program zwiedzania/ bywania wiedzie przez:

Nowo otwarte Muzeum Samochodów w Oławie to prawdziwy raj dla miłośników motoryzacji i historii. Już od pierwszego kroku w to magiczne miejsce, przeniesiesz się w czasie, podziwiając niezwykłe kolekcje samochodów z różnych epok. Znajdziesz tu zarówno legendarne modele, które zdominowały drogi i wyścigi, jak i unikatowe prototypy, które nigdy nie trafiły do masowej produkcji. Każdy eksponat opowiada swoją wyjątkową historię – o pasji, marzeniach i ludzkich dążeniach. Spacerując między pojazdami, poczujesz emocje, jakie towarzyszyły ich twórcom i użytkownikom. Niezwykła atmosfera muzeum, pełna blasku chromu i zapachu skórzanych wnętrz, sprawi, że zapomnisz o codziennych troskach i zanurzysz się w świecie pełnym nostalgii i podziwu dla technicznych arcydzieł.
To miejsce, które inspiruje i przypomina, jak daleko zaszła ludzka myśl techniczna, łącząc w sobie piękno designu i innowacyjność. Każda wizyta w Muzeum Samochodów to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w Twojej pamięci.


Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze to prawdziwy skarb, który w pełni ukazuje bogactwo i różnorodność tego rzemiosła. Tkactwo to nie tylko łódź i jej tradycje – to przede wszystkim sztuka, która łączy w sobie pasję, precyzję i kreatywność. W naszym subiektywnym zdaniu, to muzeum przewyższa nawet łódzkie swoim wyjątkowym podejściem do tematu.
Każdy krok w tym niezwykłym miejscu odkrywa przed Tobą nowe aspekty tkactwa. Znajdziesz tu przepiękne tkaniny, od najdawniejszych czasów po współczesne arcydzieła, które pokazują, jak zmieniały się techniki i style. Eksponaty opowiadają historie ludzi, którzy poświęcili swoje życie tej pasji, tworząc dzieła o niesamowitej wartości artystycznej i użytkowej.
Atmosfera Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze jest niepowtarzalna. Spacerując po jego salach, poczujesz, jakbyś przeniósł się w czasie, dotykając historii splecionej w piękne wzory i faktury. To miejsce pełne inspiracji, które z pewnością pozostawi niezatarte wrażenie i zachęci do głębszego zanurzenia się w świat tkactwa. To nie tylko muzeum – to podróż przez wieki ludzkiej kreatywności i kunsztu.


Muzeum Sentymentu to prawdziwa perełka, która przenosi nas w czasie do epoki PRL-u w sposób, który z pewnością poruszy Twoje serce. Choć widzieliśmy już wiele muzeów poświęconych tej tematyce, to właśnie to miejsce rzuciło nas na kolana. Subiektywnie rzecz biorąc, to muzeum wyróżnia się na tle innych.
Każdy eksponat w Muzeum Sentymentu opowiada swoją własną historię – od starych zabawek, przez sprzęty domowe, po plakaty i pamiątki z tamtych lat. Przechadzając się po salach, poczujesz, jak wracają do Ciebie wspomnienia z dzieciństwa i młodości. To miejsce pełne nostalgii, które przypomina o prostych radościach i codziennych momentach, które tworzyły tło naszego życia.
Atmosfera muzeum jest niezwykła – z każdej wystawy emanuje ciepło i autentyczność. Znajdziesz tu przedmioty, które kiedyś były częścią Twojej codzienności, a teraz przywołują uśmiech i wzruszenie. To prawdziwa podróż w czasie, która pozwala na nowo odkryć uroki minionych lat i docenić ich wyjątkowość.
Muzeum Sentymentu to miejsce, które każdy powinien odwiedzić, by przypomnieć sobie, jak wyglądało życie w czasach PRL-u. To nie tylko lekcja historii, ale przede wszystkim emocjonalne doświadczenie, które na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Hospital Kuks to jedno z najbardziej fascynujących miejsc, jakie można odwiedzić w Czechach. Ten barokowy kompleks, położony w malowniczej dolinie rzeki Łaby, jest prawdziwą perełką architektury i historii. Kiedy tylko przekroczysz jego progi, przeniesiesz się w czasie do epoki pełnej tajemnic, pasji i wyjątkowego piękna.
Szpital Kuks został założony na początku XVIII wieku przez hrabiego Františka Antonína Šporka, jako ośrodek medyczny i miejsce opieki dla chorych i potrzebujących. Już sama historia tego miejsca budzi podziw i szacunek, ale to, co naprawdę zachwyca, to niezwykła architektura i otoczenie. Każdy detal, każda rzeźba i fresk opowiadają swoją własną historię, tworząc razem wyjątkowy obraz minionej epoki.
Otoczenie szpitala zdobią imponujące rzeźby autorstwa Matyáša Bernarda Brauna, które stanowią jedną z największych atrakcji tego miejsca. Te wspaniałe dzieła sztuki, przedstawiające alegorie cnót i wad, zapraszają do refleksji nad ludzką naturą i życiem. Rzeźby te, rozproszone wokół szpitala, tworzą unikalną galerię na świeżym powietrzu, która zachwyca swoją finezją i głębią.
Spacerując po terenach szpitala, odkryjesz także przepiękne ogrody, które zapraszają do chwili refleksji i odpoczynku. Wizyta w dawnej aptece, która jest jedną z najstarszych zachowanych w Europie, przeniesie Cię w świat dawnych technik leczniczych i medycyny. To miejsce pełne magii, gdzie historia splata się z naturą, tworząc niezapomnianą atmosferę.
Hospital Kuks to nie tylko muzeum, ale przede wszystkim miejsce, które inspiruje i zachwyca swoją autentycznością. Jego urokliwe otoczenie i bogata historia sprawiają, że każda wizyta tutaj jest niezapomnianym przeżyciem. To prawdziwa podróż w czasie, która pozwala zbliżyć się do dawnych czasów i poczuć ich niepowtarzalny klimat.


Zoo Dvůr Králové to jedno z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Europie, które zachwyca swoją różnorodnością i unikalnym podejściem do prezentacji zwierząt. To miejsce, gdzie natura spotyka się z pasją do ochrony dzikich gatunków, tworząc przestrzeń pełną życia i magii.
 
Już od pierwszego kroku w Zoo Dvůr Králové poczujesz się jak w sercu afrykańskiej sawanny. Ogromne przestrzenie, starannie zaprojektowane wybiegi i naturalne środowiska sprawiają, że zwierzęta czują się tutaj jak w swoim naturalnym domu. To wyjątkowe miejsce, gdzie można zobaczyć egzotyczne gatunki z całego świata, od majestatycznych lwów po zwinne antylopy.
 
Jednym z najważniejszych punktów naszej wizyty będzie udział w ekscytującym safari. Przeżyjemy niezapomniane chwile, przemierzając rozległe tereny zoo w specjalnie przygotowanych pojazdach, podziwiając zwierzęta z bliska w ich naturalnym otoczeniu. To prawdziwa przygoda, która pozwoli poczuć się jak na afrykańskiej ekspedycji, odkrywając tajemnice dzikiego świata.
 
Zoo Dvůr Králové to nie tylko miejsce do oglądania zwierząt, ale także centrum edukacyjne, które inspiruje do ochrony przyrody. Interaktywne wystawy, warsztaty i pokazy pomagają zrozumieć znaczenie bioróżnorodności i zachęcają do działań na rzecz ochrony środowiska. To miejsce, które uczy, bawi i wzrusza, zostawiając niezatarte wspomnienia.
 
Każda wizyta w Zoo Dvůr Králové to niezapomniane doświadczenie, które na długo pozostaje w sercu. To prawdziwa podróż przez kontynenty, spotkanie z dzikimi zwierzętami i niezwykła lekcja przyrody.Cena 650 zł zawiera:
Przejazdy, autostrady, zwiedzanie wg programu, noclegi, ubezpieczenia KL i NNW, opieka licencjonowanego pilota, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Dodatkowo płatne gotówką u pilota:
135 zł oraz 800 koron czeskich (wejściówki, bilety ZOO i safari, przewodnicy lokalni, opłaty administracyjno- parkingowe)
Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)
Przelicznik kcz: 100 koron = ok. 19 zł

Nocleg: Hotel Jańskie Łaźnie z obiadokolacją i śniadaniem

Co zabieramy?
Tradycyjnie sznytki na pierwszy dzień oraz produkty do kanapek na następny. Albowiem pierwszego wieczora zamierzamy śmiać się, śpiewać i pogadać, zabierzcie dobry nastrój i humor radosny.  Obowiązkowo ulubiona nalewka lub inny podobny rozgrzewacz. Wygodne buty, czapeczka (ewentualnie chusteczka „nagłowna”), polar, kurtka. Po ostatnich wyprawach dodajmy jeszcze okulary (różowe) na słonko. Oczywiście o akcesoriach higienicznych i ręczniku pamiętamy i ciuszkach na przebranie, może piżamka, klapeczki (chyba, że ktoś nie potrzebuje). Nie zapominamy o foto aparacie i power-banku. Dowód osobisty jest „gadżetem” obowiązkowym.

O nas:
Jeździmy w kameralnym gronie, grupy do 16 osób.
Cenimy sobie wyśmienite towarzystwo i radosną atmosferę. Czas wypełniony zwiedzaniem po same brzegi.
Pamiętajcie w aucie gramy po polsku (z płyty, oczywiście), aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też (no dobrze, powiedzmy, że podśpiewujemy). Chcesz nas zainteresować ulubioną swą muzyką? Nie ma sprawy, zabierz płyty :)
Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO. Więcej o nas – tutaj

Informacje małym druczkiem:
 • organizator: TUTUS Magdalena Piechowiak-Małecka
 • zapisy: formularz na www
 • informacje: telefonicznie +48 573 327 881/ mail: kontakt@busemzpoznania.pl
 • kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl
 • należy pamiętać o włączonym roamingu
 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ
 • nie odpowiadamy za ewentualne zmiany cen wstępów, biletów
 • ze wzglądu na noclegi zapisy przyjmujemy do 29 czerwca
Opinie o nas i naszych wyprawach
Wróć do spisu treści