2024-03-08 dzien kobiet szczecin - Busem z poznania - wycieczki inne niż inne

Przejdź do treści
Dzień Kobiet w Szczecinie
SPOTKANIE BUSOWE
Pozostało

Kochane Panie i Panny. W dniu Waszego Święta, 8 marca (piątek) porywam Was do Szczecina. Porywam na wspaniałe disco- tańcowisco w sprawdzonym przez nas lokalu. Balować będziemy z ekipą, która jedzie dalej do Kopenhagi.
 
Ze swej strony mogę zapewnić, że w tym lokalu (w którym balowaliśmy w zeszłym roku – też na dzień kobiet) był najwspanialszy DJ ever.
 
A że nie samymi baletami człowiek żyje, przewiduje się następujące atrakcje dodatkowe:
 
- Muzeum Komunikacji
- Centrum Dialogu „Przełomy”
- zwiedzanie gmachu opery z przewodnikiem
- szczeciński czas wolny (może być nawet do 3ech godzin!)
 
Wyjazd z Poznania w piątek z rana o godzinie 7:00 (z parkingu CH Pestka).
 
Wyjazd ze Szczecina około godziny 1:00 w sobotę (noc z piątku na sobotę). Po jakiś 4 godzinach (z postojami) dotrzemy do Poznania.
 
Będzie arcy- cudownie 😊
 
Cena promocyjna 200 zł + wejściówki 60 zł

 
Będziemy:
 
Muzeum Komunikacji w Szczecinie to miejsce, które przenosi nas w czasie, oferując wyjątkową podróż przez historię transportu i komunikacji. Odbędziemy zwiedzanie, które nie tylko pokazuje, jak zmieniały się sposoby przemieszczania się ludzi i towarów, ale także jak te zmiany wpłynęły na życie codzienne. Znajdziemy tu zbiory od starych tramwajów, przez autobusy, po rowery, każdy z eksponatów opowiada inną historię, tworząc fascynujący obraz rozwoju technologicznego i społecznego. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć z bliska pojazdy, które niegdyś były częścią codziennego życia, a dziś stanowią cenne artefakty. Muzeum to nie tylko przegląd historycznych środków transportu, ale także przestrzeń edukacyjna, która pokazuje, jak komunikacja wpływa na rozwój miast i społeczności. Wśród zabytkowych tramwajów i autobusów, możemy niemal poczuć puls przeszłości, odkrywając, jak technologia zmieniała Szczecin i świat. To wyjątkowe zwiedzanie daje szansę na spojrzenie na historię z innej perspektywy, zrozumienie, jak daleko zaszliśmy w kwestii mobilności i jak te postępy kształtowały naszą codzienność.
 

Centrum Dialogu Przełomy to nie tylko muzeum, to serce pulsujące historią Szczecina i Polski, które w niezwykły sposób ożywia lata 1939-1989. Oferuje unikalną możliwość zgłębienia skomplikowanej przeszłości naszego kraju, podczas ekskluzywnego zwiedzania. To miejsce, gdzie każdy eksponat, każda wystawa mówi własną historią, składając się na wielowarstwową opowieść o wydarzeniach, które ukształtowały oblicze współczesnej Polski. W Centrum Dialogu Przełomy, przez interaktywne i nowoczesne podejście do narracji, zobaczymy, jak Szczecin i cała Polska przechodziły przez wojenne zniszczenia, okres powojennej odbudowy, protesty, aż po triumf Solidarności. To rzadka okazja, by spojrzeć na historię przez pryzmat miasta, które było świadkiem i uczestnikiem tych przełomowych momentów. Zwiedzając to miejsce, nie tylko uczymy się o przeszłości, ale i doświadczamy, jak ważne jest pamiętanie, by móc budować przyszłość z nadzieją. Centrum to również przestrzeń dialogu o wolności, o trudnych wyborach, o sile społeczeństwa, która może inspirować.
 
 
Filharmonia Szczecińska, perła architektoniczna, otwiera swoje drzwi dla tych, którzy pragną więcej niż tylko muzycznych doznań. To szansa, by z bliska przyjrzeć się, jak współczesna architektura splata się z muzyką, tworząc przestrzeń nie tylko do słuchania, ale i do doświadczania. Oferuje ekskluzywne zwiedzanie, które pozwala odkryć zakamarki niedostępne na co dzień dla zwykłych odwiedzających. Wyobraźcie sobie, jak przemierzacie korytarze, podziwiając każdy detal, każdy element, który składa się na ten niezwykły budynek. To okazja, by zobaczyć, gdzie artyści przygotowują się do występów, jak wygląda sala koncertowa nie tylko z perspektywy widza, ale i wykonawcy.
Tak rzadka możliwość zwiedzania Filharmonii Szczecińskiej, to prawdziwy skarb dla miłośników kultury, który umożliwia zrozumienie, jak muzyka łączy się z przestrzenią, tworząc niezapomniane wrażenia.
Nie przegapcie tej unikalnej szansy, by stać się częścią świata, gdzie architektura i muzyka grają w jednym rytmie. Wyruszcie z nami na tę wyjątkową wyprawę do Szczecina, by na własne oczy zobaczyć, co sprawia, że Filharmonia jest dumą nie tylko miasta, ale i kraju.
 
 
No i wieczorne balety w lokalu „Polski Browar” (wejściówka opłacona – na drinki osobny portfelik) gdzie w rytmie lat 80 i 90 będziemy pląsać  inspirowani przez (w/g mnie) najlepszego DJ ever.

 
Dobra co więcej – nie widzę - w sumie to wszystko – masz pytanie pisz, dzwon 😊
Wróć do spisu treści