2023-06-16 czeskie zamki i muzea - Busem z poznania - wycieczki inne niż inne

Przejdź do treści
bastei

Czeskie zamki i muzeamapa
Obejrzyj miejsca, w których będziemy na mapie google; zobacz "prawie" realnie w google earth; zapoznaj się ze zdjęciami i opisami osób, które tam były
Gdzie będziemy? Co zobaczymy?

 • Národní technické muzeum (Narodowe Muzeum Techniki w Pradze)
 • Muzeum slivovice (Muzeum Śliwowicy) zwiedzanie i degustacja na bogato
 • Muzeum mechanických erotických zařízení (Muzeum Maszyn Erotycznych)
 • Hrad Pecka
 • Hospital Kuks

DŁUGOŚĆ TRASY:
1100 km
Termin:
16 - 18 czerwca

POZOSTAŁO:


Czechy … to niezwykłe miejsce turystyczne. Przedstawiamy Wam zupełnie nową propozycję - alternatywny program zwiedzania. Nie będzie to klasyczna wycieczka, gdzie odwiedzamy te same atrakcje, co wszyscy. Postanowiliśmy zaproponować coś profesjonalnego i absolutnie interesującego. Do zamków wspaniałych i mniej znanych  - dokładamy zwiedzanie muzeów, na które nie jeżdżą inne wycieczki.

A jak muzea, to naj … są w … Pradze. Wszyscy znają Most Karola, Hradczany czy Złotą Uliczkę, ale jak sami przyznaliście - mało kto odwiedził praskie muzea. Dlatego też chcemy Was zaprosić do największego i najbogatszego w eksponaty Muzeum Techniki, niepowtarzalnego Muzeum Śliwowicy z degustacją oraz do retro Muzeum Maszyn Erotycznych - gwarantujemy, że to będzie naprawdę wyjątkowe doświadczenie!

Ale to nie wszystko – drugiego dnia czekają Was dwa pokaźne obiekty - magiczny Hrad Pecka oraz Hospital Kuks, które są jednymi z najbardziej ciekawych i unikalnych zamków w Czechach. Oba obiekty zdobyły wysokie oceny w Google, więc możemy Was zapewnić, że to będą absolutne hity naszej wycieczki. (Zresztą możemy to sami potwierdzić z autopsji).

Nie zwlekajcie z decyzją i zarezerwujcie dla siebie miejsca już dzisiaj! Nasza firma butikowa oferuje Wam nie tylko profesjonalną organizację, ale także wyśmienitą atmosferę i rzeczowy program zwiedzania. Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona, więc działajcie i dołączcie do nas na weekend 16-18 czerwca. Z nami odkryjecie Czechy na nowo!

Puk, puk, nie zwlekaj. Nie żałuj potem, że nie zarezerwowałeś swojego miejsca na pokładzie!pobierz program
Plan wyjazdu

Piątek
 • 17:00 wyjazd z Poznania (Górczyn, Stacja paliw Orlen ul. Zgoda)
 • wieczorny przyjazd na miejsce noclegu
 • mała integracja

Sobota
 • Národní technické muzeum (Narodowe Muzeum Techniki w Pradze)
 • Muzeum slivovice (Muzeum Śliwowicy) zwiedzanie i degustacja na bogato
 • Muzeum mechanických erotických zařízení (Muzeum Maszyn Erotycznych)
 • czas wolny na obiad i piwo (wskażemy miejsce)

Niedziela
 • Hrad Pecka
 • Hospital Kuks
 • 23:15 przyjazd do Poznania (Orlen Górczyn)

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie


Program zwiedzania wiedzie przez:

Muzeum Techniki w Pradze jest jednym z najciekawszych muzeów w Czechach. Znajduje się w starych halach przemysłowych i na siedmiu piętrach prezentuje historię techniki od ery prehistorycznej aż do dzisiejszych czasów. Na wystawie znajdują się okazałe samochody z różnych epok, modele i zaprezentowane są dzieła inżynierskie i technologiczne, takie jak maszyny parowe, silniki lotnicze, komputery i wiele innych.
Jedną z najważniejszych atrakcji muzeum jest dział zagadnień kosmicznych. W dedykowanej przestrzeni można poznać historię podboju kosmosu i zobaczyć oryginalne eksponaty, takie jak radziecki satelita Sputnik czy amerykańska kapsuła kosmiczna Apollo.
A muzeum owe, to nie tylko eksponaty, ale i symulatory… Jauć!
Odwiedzenie muzeum techniki w Pradze jest doskonałą okazją do odkrycia historii techniki, nie tylko dla miłośników nauki i inżynierii, ale także dla nas zwykłych śmiertelników, o nietechnicznych zainteresowaniach.

Muzeum Śliwowicy w Pradze to niebywałe miejsce. Ekspozycja muzealna składa się z wielu eksponatów związanych z produkcją i konsumpcją tradycyjnej czeskiej nalewki o smaku śliwki. Na wystawie zobaczymy destylatory, beczki oraz butelki z nalewką. Ponadto narzędzia służące do zbierania śliwek oraz przepisy na przygotowanie własnej nalewki! Nie obędzie się też bez udziału w ekskluzywnym pokazie 5D z wirtualną rzeczywistością!
Muzeum śliwowicy w Pradze to nie tylko miejsce dla miłośników alkoholi, ale również dla osób, które chcą poznać ciekawą historię i kulturę Czech. Śliwowica jest bowiem integralną częścią kultury tego kraju i stanowi ważny element wielu tradycyjnych uroczystości.
Niezwykle atrakcyjnym elementem wizyty w muzeum jest możliwość degustacji różnych rodzajów śliwowicy. Dzięki temu zwiedzający mają okazję spróbować nie tylko tradycyjnej czeskiej nalewki, ale również bardziej wysublimowanych alkoholi produkowanych na bazie tej owocowej nalewki. I jakże tam nie być, Busowiacy najmilejsi?

Muzeum Maszyn Erotycznych w Pradze to bez wątpienia niezwykłe miejsce. To jedyne takie muzeum na świecie, w którym zgromadzone są różnego rodzaju maszyny, narzędzia i urządzenia erotyczne, które były używane przez ludzi od wieków (retro sprzęty).
W muzeum można zobaczyć wiele fascynujących eksponatów, takich jak antyczne instrumenty tortur, kołyski dla dorosłych, maszyny do masturbacji czy ręcznie wykonane modele genitaliów. Ekspozycja jest bardzo rozbudowana i dokładnie opisana, co umożliwia zwiedzającym odkrywanie historii i ewolucji erotyki na przestrzeni wieków.
Jednym z atutów muzeum jest to, że eksponaty są prezentowane w kontekście historycznym i społecznym, co pozwala na lepsze zrozumienie i interpretację ich znaczenia.
Warto odwiedzić to miejsce, aby zobaczyć, jak zmieniała się i rozwijała się erotyka na przestrzeni lat, a także poznać niezwykłe urządzenia, które były wykorzystywane przez ludzi w celach nie tylko seksualnych. To fascynujące muzeum z pewnością zostawi niezapomniane wrażenie i otworzy oczy na historię ludzkiej seksualności, a traktować je należy jako zabawną odskocznię od szarej rzeczywistości

Hrad Pecka to malowniczy zamek położony w północnych Czechach. Zamek ten został zbudowany w XIV wieku na skalnym wzgórzu i jest uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w Czechach.
To piękny przykład gotyckiej architektury, którą można podziwiać w całej swojej okazałości. Zamek posiada wiele interesujących elementów, w tym okrągłą basztę obronną, krużganki i dziedziniec wewnętrzny. Na zamku znajduje się również muzeum, w którym można poznać historię zamku oraz regionu.
Zwiedzając zamek Pecka poczujecie się jakby przeniesionymi w czasie do średniowiecza. Zamkowe wzgórze ujawni Wam dwa światy, część zamkniętą i ruiny. Zamek oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji, takich jak zwiedzanie pomieszczeń z oryginalnymi meblami i dekoracjami, „wspinaczka” na wieżę widokową, czy udział w pokazach rycerskich. I co jeszcze ktoś się waha?Zamek (Hospital) Kuks jest totalnie unikalnym obiektem. To barokowy zespół budowli dawnych łazienek, pałacu i szpitala (przytułku) z kościołem pw. Świętej Trójcy i zachowaną w oryginalnym stanie barokową apteką przyklasztorną, wybudowany w końcu XVII w. Najcenniejszym elementem obiektu jest unikalny zbiór barokowych rzeźb autorstwa Macieja Bernarda Brauna przedstawiający alegorie cnót i przywar.
W XVII wieku odkryto tu lecznicze źródła mineralne co spowodowało, że hrabia Franz Antonin Špork polecił tu wybudować uzdrowisko ze szpitalem dla ubogich i chorych. Budowę rezydencji powierzył on najwspanialszym europejskim artystom barokowym. Wkrótce potem powstał tu okazały pałac z łaźniami i gościńcem oraz rozległy klasztor Bonifratrów ze szpitalem, kościołem Najświętszej Trójcy i grobowcem rodziny Šporków. Swego czasu to luksusowe uzdrowisko z pierwszymi kolonadami w Czechach i operą wenecką dorównywało sławą nawet najbardziej znanym kurortom europejskim.
Jednakże, hospital Kuks to nie tylko zbiór pięknych budynków i dzieł sztuki. To również miejsce, gdzie poznacie historię i kulturę Czech. Zwiedzając hospital dowiecie się więcej o społeczeństwie i medycynie w XVIII wieku, a także o wpływie sztuki na kulturę i ludzi tamtych czasów. Bez dwóch zdań, to miejsce must see w Czechach

Jak widzicie program ciekawy, napięty (choć bywało trudniej), nóg i długości kliszy w aparacie nieszczędzący :)

Cena 555 zł zawiera:
Przejazdy, noclegi, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenia NNW i KL, opieka licencjonowanego pilota, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Dodatkowo płatne gotówką:
1900 koron czeskich (wejściówki i przewodnicy w obiektach, bilety komunikacji miejskiej,  opłaty  administracyjno- parkingowe)

Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)
Przelicznik czk: 100 koron = ok. 20 zł

Noclegi: Agroturystyka w Piechowicach, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami, bez śniadań (jest kuchnia)

Co zabieramy?
Picie (może termosik?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki oraz produkty do kanapek na następny dzień. Mamy w pełni wyposażoną w sprzęty kuchnię- uszykujecie i podgrzejecie (zabrać swą kawę czy herbatę). Wygodne buty, strój adekwatny do kapryśnej czasem pogody, wygodny ubiorek. Oczywiście o akcesoriach higienicznych i ręczniku pamiętamy i ciuszkach na przebranie, może piżamka, klapeczki (chyba że ktoś nie potrzebuje). Piersiówka z ulubioną zawartością nie zawadzi. Nie zapominamy o foto aparacie, power- banku i dowodzie osobistym. Karta EKUZ też nie zawadzi. Maseczki mile widziane (najlepiej FFP2, ewent medyczne)

O nas:
Jeździmy w kameralnym gronie, grupy do 16 osób.
Cenimy sobie wyśmienite towarzystwo i radosną atmosferę. Czas wypełniony zwiedzaniem po same brzegi. Pamiętajcie w aucie gramy po polsku (z płyty, oczywiście), aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też (no dobrze, powiedzmy, że podśpiewujemy).
Chcesz nas zainteresować ulubioną swą muzyką? Nie ma sprawy, zabierz płyty :)
Więcej o nas – tutaj

Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Informacje małym druczkiem:
 • organizator: TUTUS Magdalena Piechowiak-Małecka
 • zapisy: formularz na www
 • informacje: telefonicznie +48 573 327 881
 • kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl i w załączonej umowie
 • należy pamiętać o włączonym roamingu
 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ (bezpłatnie)
 • maseczki ochronne zasłaniające usta i nos (na wszelki wypadek)
 • nie odpowiadamy za ewentualne zmiany cen wstępów, biletów


pobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści