2023-04-14 praga - Busem z poznania - wycieczki inne niż inne

Przejdź do treści
bastei
Wiosenna Praga wraz z zamkami czeskimi


mapa
Gdzie będziemy? Co zobaczymy?

 • Praga – z przewodnikiem miejskim (4-5 godzin)
  • Hradczany: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Ogrody Pałacu Wallensteina, Mala Strana, Most Karola i Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim z reprezentacyjnym zegarem astronomicznym Orłojem.
 • Rejs Wetławą
 • Zamek Frydlant (Czechy) – z przewodnikiem
 • Zamek Oybin

Obejrzyj miejsca, w których będziemy na mapie google; zobacz "prawie" realnie w google earth; zapoznaj się ze zdjęciami i opisami osób, które tam były
DŁUGOŚĆ TRASY:
1100 km
Termin:
14 - 16 kwietnia

POZOSTAŁO:
Kochani, Praga, Praga, Praga… Wiosenna, świergocąca i kwitnąca. Tym wyjazdem nie potraktujemy tego cudnego miasta ani zwyczajnie, ani „po łebkach”. Dodajmy komfort kilkugodzinnego zwiedzania z przewodnikiem miejskim w małej, kameralnej grupie, bez przepychania, gdzie każdy i widzi i słyszy… to jest to! Ten wyjazd, to będzie pełnia Pragi w Pradze. Intensywnie, jak zwykle z nami. Zapisy przyjmujemy tylko tych, którzy zapewnią o posiadaniu odpowiednio wygodnego obuwia. Nie ma żartów :)

Program obowiązkowy to: Hradczany: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Ogrody Pałacu Wallensteina, Mala Strana, Most Karola i Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim z reprezentacyjnym zegarem astronomicznym Orłojem i inne…

Ale, ale nie odpuścimy też ścianie Lennona, mostowi zakochanych i kilku innym miejscom. A wieczorową porą bajeczny rejs statkiem po Wełtawie, cudowny i klimatyczny.
Przewidujemy czas na zwiedzanie indywidualne, każdy już będzie wiedział, czego w Złotej Pradze potrzebuje (oczywiście wyposażymy Was w mapki i pokierujemy). Tym, którzy mają ukochane swe miejsca i te chcą odwiedzić (niezależnie czy znają miasto czy nie), przyklaskujemy.

A po piątkowej integracji wszyscy będą tak zaprzyjaźnieni, że nie ma potrzeby zabierania kuzynostwa na doczepkę, nikt nie będzie samotnie błąkał się „w wielkim mieście”

Ale, ale, kolejnego dnia porwiemy Was do dwóch zamków przecudnej urody: czeski Frydlant oraz niemiecki zamek i klasztor Oybin, okrzyknięty mianem jednego z najważniejszych zabytków Górnych Łużyc.

Waszym zachwytom nie będzie końca :)


pobierz program
Plan wyjazdu:
piątek:
 • wyjazd z Poznania godz. 17:00 (Stacja paliw Orlen – ul. Zgoda, Górczyn)
 • Integracyjna nasiadówka

sobota
 • Praga – z przewodnikiem miejskim (4-5 godzin)
  • klasztor na Strahovie, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na panoramę Pragi
  • Hradczany z Zamkiem Praskim, katedrą św. Wita, w której przechowywane są regalia czeskich królów oraz malowniczą Złotą Uliczką
  • Mala Strana – dzielnica słynąca z barokowych kamienic i pałaców, w których mieszczą sie obecnie budynki rządowe i ambasady
  • Most Karola - największa atrakcja stolicy Czech
  • Staromiejska Wieża Mostowa i Brama Małostrańska
  • Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim z reprezentacyjnym zegarem astronomicznym Orłojem
  • David Černý - rzeźby
  • Przejście ulicą Paryską będącą ekskluzywnym pasażem miasta
  • spacer przez dzielnicę żydowską ze starym żydowskim cmentarzem i synagogami
 • rejs statkiem po Wełtawie
 • Praga indywidualnie (z naszymi podpowiedziami i mapkami)
 • przyjazd wieczorny do bazy

niedziela
 • Zamek Frydlant (przewodnik)
 • OYBIN (Niemcy) ruiny zamku i klasztoru z XIII w. (ogromny (zwiedzanie 3 godziny samodzielnie - mapki)
 • dodatkowo: zwiedzaniowa niespodzianka (jeśli czas pozwoli)
 • ok. 23:30 przyjazd do Poznania (Stacja paliw Orlen – Górczyn, ul. Zgoda)
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

A dokładniej:
Sobota:
Dzionek zwiedzaniem i praskim oddychaniem wypełniony. To pełnia Pragi w Pradze, z czasem grupowo spędzonym oraz samodzielnie regulowanym. Obiad przewidziany w miejscu pysznościami słynącym, a kieszeni nieogałacającym. Zaś czas na statku, pośród zabytków z rzeki widzianych, skąpanych lśnieniem zachodzącego słońca do niezapomnianych należeć będzie.

Niedziela:
Bardzo późnym rankiem wybywamy do Zamku Frydlant. To średniowieczny majestatyczny zamek, jeden z ciekawszych zabytków w regionie. Usytuowany na obrzeżach miasta na bazaltowym zalesionym wzgórzu. Budowla ta stanowi ciekawe połączenie dawnego średniowiecznego gotyckiego zamku i renesansowego pałacu. Historia zamku sięga XIII wieku, kiedy to w czasach panowania króla czeskiego Przemysła Otokara II wzniesiony został tu pierwszy gród obronny. Mimo że warownia była wielokrotnie oblężona i atakowana, przetrwała bez większych zniszczeń do czasów obecnych. Obejrzymy bogato umeblowane wnętrza, wspaniałą galerią obrazów oraz kolekcję zamkowych militariów.
Kolejnym kwiatem w naszym „zwiedzaniowym bukiecie” będą romantyczne ruiny zamku i klasztoru Oybin wznoszące się na prawdopodobnie najbardziej znanym masywie skalnym Gór Żytawskich, któremu kaprysy natury nadały kształt ula. Początkowo były prostą fortyfikacją, zamek został rozbudowany na początku XIV wieku w budowlę obronną, mającą chronić dwa szlaki handlowe prowadzące przez przełęcz. Karol IV, król Czech i cesarz niemiecki zbudował Dom Cesarski i założył klasztor dla Zakonu Celestynów, którego ruiny są dziś najpiękniejszym świadectwem z czasów Karola IV. Mieszkało tu od sześciu do dwunastu mnichów. Kościół klasztorny, na którym swoją wizytówkę pozostawiła słynna praska szkoła budowlana katedralna, jest do dziś wymownym tego przykładem w swojej wyjątkowości..Przez 200 lat zamek i klasztor istniały obok siebie i razem. Sprawdzianem tego współistnienia mogła być pomyślna obrona przed husytami w 1429 roku. W końcu na Oybinie bezpiecznie przechowywano część skarbu katedry praskiej św. Wita. W XVI wieku Reformacja zakończyła życie klasztorne – a przyroda przejęła budowlę w swoje posiadanie. Przekonacie się, że jest to Miejsce, gdzie natura w najcudniejszy sposób przenika się z historią

Jak widzicie program ciekawy, napięty (choć bywało trudniej), nóg i długości kliszy w aparacie nieszczędzący.

Cena 530 zł zawiera:
Przejazdy, noclegi, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie, opieka licencjonowanego pilota, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Dodatkowo płatne gotówką:
1350 koron czeskich oraz 10 eur (wejściówki i przewodnicy w obiektach, przewodnik w Pradze, bilety komunikacji miejskiej, rejs statkiem po Wełtawie, opłaty  administracyjno- parkingowe)
Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)
Przelicznik czk: 100 koron = ok. 20 zł

Noclegi: Agroturystyka w Piechowicach, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami

Co zabieramy?
Picie (może termosik?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki oraz produkty do kanapek na następne dni. Dostęp do kuchni mamy, zatem odgrzać każdy może co przywiezie lub upoluje. Albowiem uruchomimy busowy gril, zabierzcie na ruszt, to co lubicie najbardziej. Wygodne butki, strój adekwatny do kapryśnej czasem pogody, wygodny ubiorek. Oczywiście o akcesoriach higienicznych i ręczniku pamiętamy i ciuszkach na przebranie, może piżamka, klapeczki (chyba że ktoś nie potrzebuje). Piersiówka z ulubioną zawartością nie zawadzi. Nie zapominamy o foto aparacie, power- banku i dowodzie osobistym. Karta EKUZ nie zawadzi.
O nas:
Jeździmy w kameralnym gronie, grupy do 16 osób.
Cenimy sobie wyśmienite towarzystwo i radosną atmosferę. Czas wypełniony zwiedzaniem po same brzegi. Pamiętajcie w aucie gramy po polsku (z płyty, oczywiście), aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też (no dobrze, powiedzmy, że podśpiewujemy).
Chcesz nas zainteresować ulubioną swą muzyką? Nie ma sprawy, zabierz płyty :)
Więcej o nas - tutaj

Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Informacje małym druczkiem:
 • organizator: TUTUS Magdalena Piechowiak-Małecka
 • zapisy: formularz "ZAPISZ SIĘ" na końcu wydarzenia
 • informacje: telefonicznie +48 573 327 881
 • kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • podanie niezbędnych danych osobowych (do zawarcia umowy i ubezpieczenia) i wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją umowy imprezy turystycznej (otrzymanej w mailu potwierdzającym zgłoszenie) oraz regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl
 • minimalna liczba uczestników: 14 osób
 • należy pamiętać o włączonym roamingu
 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ
 • maseczki ochronne zasłaniające usta i nos
 • nie odpowiadamy za ewentualne zmiany cen wstępów, biletów, rejsu
pobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
 Wszystkie nasze trasy  
Wróć do spisu treści