2023-01-24 topacz - Busem z poznania - wycieczki inne niż inne

Przejdź do treści
bastei
Luminapark na zamku Topacz


mapa
Gdzie będziemy? Co zobaczymy?

 • MovieGate- Galeria Sztuki Filmaowej (z przewodnikiem)
  • Filmowa ekspozycja
  • Eksperymentarium z szalonym alchemikiem
 • Muzeum Powozów i Zaprzęgów w Galowicach (przewodnik)
 • Zamek Topacz
  • Muzeum Motoryzacji
  • Lumina Park wieczorową porą
DŁUGOŚĆ TRASY:
550 km
Termin:
28 stycznia

POZOSTAŁO:
Kochani zabieramy Was na wyprawę do innych niepodobną. Otwieramy drzwi do magicznego Wrocławia, bajecznych Galowic oraz tajemniczego Topacza z cudną dozą moto- zachwytu.
Zabieramy Was do miejsc, których nie znajdziecie w folderach innych biur podróży. To będzie wyprawa po busowemu, niesztampowo i wbrew klasyce.
Jeśli ktoś chciał pojechać by z nami szukać krasnali, to otwarcie mówimy, że to nie ten wyjazd.

Zaprawdę powiadamy, iż będzie to weekend szalenie radosny, lekki i przyjemny. Poza atrakcjami wieczornymi - pozwiedzamy (jak to zawsze z nami), rzecz jasna.

Zagościmy w MoveGate skrywającym oryginalne rekwizyty, kostiumy i wiele innych prosto z planów filmowych największych światowych produkcji! Będziemy tak blisko Hollywood… A wszystko to zlokalizowane jest w prawdziwym, świetnie zachowanym schronie z drugiej wojny światowej.

Odwiedzimy też Muzeum Powozów, do którego wchodząc przeniesiemy się w epokę lśniących karet, ciężkich furgonów i lekkich kariolek.

Nie ominiemy również Muzeum Motoryzacji. Wszyscy interesujący się historią motoryzacji, a także absolutnie niewtajemniczeni, powinny odwiedzić to muzeum. Kolekcja umiejscowiona w dawnych zabudowaniach gospodarczych Zamku Topacz obejmuje sto motocykli i kilkadziesiąt samochodów. Tu właśnie obejrzycie największą w kraju kolekcję samochodów Rolls&Royce i Bentley. To jak? Trza być

Wieczorową porą zaś zawitamy  w Lumina Parku w Zamku Topacz. To miejsce wyjątkowe - w jednej chwili przeniesiemy się w krainę baśni. W „Tajemniczych Ogrodach” można zobaczyć m.in. przepiękne zwierzęta, strachy i duchy, dzieła sztuki rozwieszone na drzewach, instrumenty muzyczne i wiele innych, przepięknych instalacji artystycznych zrobionych z setki świateł i światełek. Oto niesamowita zimowa atrakcja – multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem.

Jeśli jeszcze się nie poznaliśmy, a chcecie dołączyć do busowej Rodziny, zapraszamy, nadarza się świetna okazja :) Tą okazją niech będzie radosna wyprawa „na luzie”

Nie zastanawiajcie się zbyt długo, bus nie jest z gumy :)

pobierz program
Nasz plan:

 • 6:45 wyjazd z Poznania, Orlen, ul. Zgoda
 • MovieGate- Galeria Sztuki Filmaowej (z przewodnikiem)
  • Filmowa ekspozycja
  • Eksperymentarium z szalonym alchemikiem
 • wrocławski Rynek - wolna chwila dla żądnych kawy z ciachem (niewliczone)
 • Muzeum Powozów i Zaprzęgów w Galowicach (przewodnik)
 • Zamek Topacz
  • Muzeum Motoryzacji
  • Lumina Park wieczorową porą
 • przyjazd do Poznania ok. godz 22:30


A szerzej, co zobaczymy :)

MovieGate to jedyna galeria w Europie z oryginalnymi rekwizytami z Hollywood. Odkryjemy świat filmu, nauki i historii w ponad 50 pomieszczeniach schronu z II wojny światowej.
W pomieszczeniach tych znajdziemy oryginalne kostiumy i rekwizyty ze znanych zagranicznych i polskich produkcji. Wyjątkowa ekspozycja otworzy nam drzwi do świata, który do tej pory był dostępny wyłącznie na ekranach kin i telewizorów.
Wśród atrakcji są maska oryginalnego samochodu Aston Martin należącego do Jamesa Bonda w filmie „Jutro nie umiera nigdy”, noszona przez aktorkę Evę Green suknia Vesper Lynd z bondowskiego „Casino Royal”, fragment oryginalnego modelu statku „Gwiazda śmierci” z „Gwiezdnych wojen”, czy ubiór rzymskiego legionisty, w którym Russell Crowe zagrał w „Gladiatorze”.
Druga część Galerii MovieGate to Laboratorium Iluzji, w którym poznamy to, co na pierwszy rzut oka może wydawać się nielogiczne, a w rzeczywistości jest najbliższym odpowiednikiem magii!
Część trzecia Galerii pozwoli nam zapoznać się z historią dawnego Wrocławia oraz Dolnego Śląska.
Nie czekajmy dłużej i już dzisiaj przejdźmy przez magiczne wrota do świata filmu!


Muzeum Powozów. W zabytkowym spichlerzu z początku XVIII w., w teatralnej scenografii, na powierzchni 1000 mkw. prezentowana jest kolekcja pojazdów zaprzęgowych. Składają się na nią m.in. karety, bryczki, omnibusy, wolanty, landolet, lando, milord, victoria, polowiec, sulki, 10 przepięknych sań, a nawet konny wóz strażacki. Muzeum Galowice ukazuje też historię i znaczenie konia w rozwoju transportu oraz sprzęty używane na wsi śląskiej. Kolekcję powozów dopełnia imponujący zbiór siodeł kawaleryjskich z całego świata przekazany w depozyt przez kolekcjonera Pawła Biczysko, kilkaset kiełzn, uprzęży, setki historycznych kart pocztowych z pojazdami zaprzęgowymi i końmi, narzędzia i urządzenia uczestniczące w procesie produkcji pojazdów zaprzęgowych, ryciny i obrazy. Oraz dziesiątki innych eksponatów. Z czystym sumieniem możemy obiecać, będziecie zachwyceni :)


Nie ominiemy również Muzeum Motoryzacji. Wszyscy interesujący się historią motoryzacji, a także absolutnie niewtajemniczeni, powinny odwiedzić to muzeum. Kolekcja umiejscowiona w dawnych zabudowaniach gospodarczych Zamku Topacz obejmuje sto motocykli i kilkadziesiąt samochodów. Tu właśnie obejrzycie największą w kraju kolekcję samochodów Rolls&Royce i Bentley.


A na wieczór … wisienka na torcie tego niezwykłego dnia, najcudniejsze ukoronowanie   Odbędziemy „Magiczna Podróż” w Zamku Topacz. Damy się porwać magii i niesamowitym świetlnym sceneriom w parku iluminacji. Lumina Park to piękna zimowa atrakcja – multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Na terenie 50-hektarowego parku wokół Zamku, rozbłysną dla nas miliony świateł kreujących niesamowity klimat przygody. Cała trasa to prawie półtora kilometra iluminowanych szlaków pełnych zaskakujących dekoracji świetlnych. To multimedialna opowieść oparta na motywach podróży dookoła świata.
Cena 220 zł zawiera:
Przejazdy, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie, opieka licencjonowanego pilota
Dodatkowo płatne gotówką:
135 zł (wejściówki obiektów i Lumina Parku, przewodnicy, opłaty  administracyjno- parkingowe)
Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)

Co zabieramy?
Picie (może termos z napojem ulubionym?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki (trochę połazimy, zgłodniejemy). Wygodne butki, strój adekwatny do kapryśnej czasem pogody, wygodny ubiorek, kapelusz o ulubionej wielkości ronda. Nie zapominamy o foto aparacie, powerbanku i dowodzie osobistym. Maseczki ochronne zasłaniające usta i nos (na wszelki wypadek)

O nas:
Jeździmy w kameralnym gronie.
Cenimy sobie wyśmienite towarzystwo i radosną atmosferę. Czas wypełniony zwiedzaniem po same brzegi. Pamiętajcie w aucie gramy po polsku (z płyty, oczywiście), aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też (no dobrze, powiedzmy, że podśpiewujemy). Chcesz nas zainteresować ulubioną swą muzyką? Nie ma sprawy, zabierz płyty :) Wiecej o nas - tutaj
Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Informacje małym druczkiem:
 • zapisy: formularz na www lub mail: kontakt@busemzpoznania.pl lub telefonicznie +48 573 327 881
 • kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl
 • maseczki ochronne zasłaniające usta i nos
 • nie odpowiadamy za ewentualne zmiany cen wstępów, biletów

pobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
 Wszystkie nasze trasy  
Wróć do spisu treści