2022-08-20 festiwal swiatla torun - Busem z poznania - wyprawy inne niż inne

logo busemzponania
Przejdź do treści
drezno
Toruń jakiego nie znacie wraz z Bella Skyway Festival
Co zobaczymy, Gdzie będziemy

  • rejs statkiem po Wiśle (z turystycznym komentarzem)
  • Muzeum Zabawek i Bajek (z przewodnikiem)
  • lody tradycyjne /nasz hit/ - obowiązkowe (rozpłyniecie się w smakowym zachwycie)
  • Dom Legend Toruńskich – spektakl interaktywny
  • Niewidzialny Dom (z przewodnikiem)
  • Bella Skyway Festival - NASZ GWÓŹDŹ PROGRAMU

POZOSTAŁO:
DŁUGOŚĆ TRASY:
500 km
Termin:
20 sierpnia
Drogie Busowiaki, przygotowaliśmy fantastyczną wyprawę do Torunia. To wyjazd niesztampowy i totalnie wbrew klasyce. Połączymy miejsca różne bardzo i mniej odwiedzane, mocno wykraczające poza przeciętność.

Czy jesteście gotowi na kolejny intensywny, szalony, a nawet zakręcony dzień?
Najważniejszym jego punktem będzie nasz ukochany toruński Festiwal Światła o nazwie Bella Skyway Festival ”… to wzbogacenie krajobrazu kulturalnego Torunia o kolejne wydarzenie o europejskim charakterze. Festiwal organizowany jest w Toruniu nieprzerwanie od 2009 roku…” „…To wydarzenie niecodzienne, unikatowe, zmieniające rzeczywistość, tchnące nowe życie w stare mury miasta…”

Oto przed nami 13. edycja Bella Skyway Festival 2022. Nareszcie.
Niesamowity blask świetlnych instalacji ożywi nocną scenerię miasta. Trzy strefy festiwalowe zagospodarują nam noc, aż do północy.  A pamiętajcie, tego roku wracają do Torunia nasze ukochane Anooki!
Ale zanim zawładnie nami magia światła i dźwięku, wpierwej odbędziemy niesamowitą toruńska przygodę, na lądzie i wodzie ;)
Toruń, ma do zaoferowania atrakcje nie tylko związane z Mikołajem Kopernikiem i piernikami!
Zabawimy w zabawkowo- bajkowym muzeum i posłuchamy fantastycznego bajania oraz weźmiemy udział w interaktywnym spektaklu otulonym toruńskimi legendami, a w Niewidzialnym Domu nauczymy się korzystać ze zmysłów, których zazwyczaj nie wykorzystujemy w stu procentach.  Ale, ale, to nie koniec…

Obiecaliśmy zwiedzanie z wody. Tak, tak, nie zabraknie rejsu po Wiśle, podczas którego możemy obserwować nadrzeczną panoramę miasta. Będziecie zachwyceni :)

Zatem pakujcie manatki i w drogę! Zapraszamy :)

pobierz program
Plan wyjazdu:

 • 8:00 wyjazd – Poznań, parking CH PESTKA, Al. Solidarności 47
 • rejs statkiem po Wiśle (z turystycznym komentarzem)
 • Muzeum Zabawek i Bajek (z przewodnikiem)
 • lody tradycyjne /nasz hit/ - obowiązkowe (rozpłyniecie się w smakowym zachwycie)
 • Dom Legend Toruńskich – spektakl interaktywny
 • czas na zakup pierników i innych niezbędników
 • czas obiadkowy (różne opcje)/ ewentualnie kawa- herbata  (indywidualnie- pokierujemy)
 • Niewidzialny Dom (z przewodnikiem)
 • Bella Skyway Festival - NASZ GWÓŹDŹ PROGRAMU
 • ok. godz 3:30 powrót do Poznania (CH PESTKA)

A szczegółowo:

Sobota lajtową będzie (ha ha ha - prawie) i do tego nocne instalacje świetlne na toruńskim festiwalu wymuszą sprawdzenie wytrzymałość naszych butów. Trochę popływamy, połazimy, poszperamy i obejrzymy miejsca przecudne.

Początek to … rejs.
Zwiedzając Toruń, warto pamiętać, że w samym sercu miasta przepływa Wisła
Zatem oglądanie Torunia z pokładu statku, to ciekawa forma przyjrzenia się miastu z innej perspektywy, a być może zauważenia detali, których nie widać podczas pieszej eksploracji.
Zobaczymy, z jednej strony przepiękną starówkę, a z drugiej malowniczo zalesioną Kępę Bazarową.
A przy okazji, czy pamiętacie, iż to właśnie w Toruniu kręcono słynny film „Rejs”. Ach, któż nie pamięta 

Zabawimy też w Muzeum Zabawek i Bajek. Tu zabawki z XIX i pierwszych dekad XX wieku; oferującego nie tylko kolekcję lalek, misiów, wózków, kolejek, samochodów, klocków, gier planszowych i innych, ale również wystawę starych fotografii dokumentujących szczęśliwe dzieciństwo z minionych lat, projekcję starych bajek na dawnych projektorach. Jeśli sądzicie, że to miejsce wyłącznie dla dzieciarni, to jesteście w ogromnym błędzie. Nic z tych rzeczy. Ideą tutejszego  przedsięwzięcia jest zachęcenie do samodzielnego podjęcia przygody z twórczością; zapoznanie odbiorców za sztuką użytkową zorientowaną na temacie dzieciństwa; ukazanie walorów sztuki fotograficznej i filmowej wraz z prezentacją dawnego warsztatu artysty fotografika i filmowca oraz dawnych metod odtwarzania filmów; spotkanie z pozytywnym przekazem szczęśliwego dzieciństwa niesionym przez literaturę i sztukę. Z całą pewnością to miejsca miejscem niezwykłym, w którym zatrzymały się najpiękniejsze i najszczęśliwsze chwile dzieciństwa. Brzmi fantastycznie, nieprawdaż?

Brnąc dalej pośród toruńskiego gotyku dotrzemy do Domu Legend Toruńskich. A miejsce to niezwykłym jest szalenie, łączącym muzeum z teatrem. Autorski scenariusz interaktywnego spektaklu przeniesie nas w czasie i pozwoli zasmakować przygód rozgrywanych w scenerii średniowiecznego Torunia. Staniemy się bohaterami sześciu najsłynniejszych opowieści, które odkryją przed nami dzieje miasta. Na własnej skórze poczujemy, jak układały się losy królów, rycerzy i złoczyńców. Utalentowani bajarze nie tylko oczarują nas słowem, ale i zaproszą do udziału w kolejnych scenach i wyzwaniach. Niespotykane nigdzie indziej emocje oraz potężna dawka humoru sprawią, że wizyta w Domu Legend na długo zapadnie nam w pamięć!

Niewidzialny Dom jest miejscem niezwykłym, otwiera umysły, wzrusza serca, zaspokaja ciekawość. Bezpardonowo zagląda do ludzkiego wnętrza i pokazuje uczucia, o których wcześniej nie wiedzieliśmy.
Odkrywa nieznane, pomaga zrozumieć i zaakceptować. Rozwija i pomaga w stawaniu się bardziej wrażliwym. Radujmy się tą podróżą do świata, który jest wokół nas, a którego nie widzimy. „Zobaczymy” rzeczy i sytuacje, których w rzeczywistości nie zobaczymy, ale poczujemy i docenimy. Tak, nie brzmi zrozumiale, ale przekonacie że tak oto się stanie. Z całą pewnością to miejsce na długo pozostanie w naszych sercach

Nie zapomnimy też o prozie życia i na okoliczność zgłodniałych brzuszków zabierzemy Was do naszego ulubionego przybytku szamania, ale pojawi się też druga opcja dla „innożerców”. Będzie czas na Starówce i na piernikowe zakupy, aż do zmroku, kiedy to miasto roziskrzy się dla nas.

Oto Bella Skyway Festival, magia świateł, obrazów, dźwięków i laserów. W tym roku znów nowe atrakcje i nowe instalacje. Będzie bajecznie. Przy okazji zerkniemy na Toruń w nocnej odsłonie. Starówka jest wspaniała, ale nic nie zastąpi oglądania podświetlonych bulwarów z mostu. To musicie zobaczyć. I basta!

Jak widzicie program ciekawy, napięty (choć bywało trudniej), nóg i długości kliszy w aparacie nie szczędzący.

Cena: 200 zł
W cenie: przejazdy, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie, opieka licencjonowanego pilota.
Dodatkowo płatne gotówką:
120 zł (wejściówki, przewodnicy lokalni, instalacje Festiwalu Światła, rejs statkiem, opłaty  administracyjno- parkingowe).
Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)

Co zabieramy?
Picie (może termosik?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki (trochę połazimy, zgłodniejemy). Wygodne buty, strój adekwatny do kapryśnej czasem pogody, wygodny ubiorek, kapelusz o ulubionej wielkości ronda. Po ostatnich wyprawach dodajmy jeszcze okulary (różowe) na słonko i krem z filtrem. Bus w Toruniu zostanie na odległym parkingu, przemieszczamy się mocą własnych mięśni, a wieczorny dobytek nosimy na własnych barkach.
Nie zapominamy o foto aparacie, powerbanku i dowodzie osobistym.

O nas:
Jeździmy w kameralnym gronie, grupy do 16 osób.
Cenimy sobie wyśmienite towarzystwo i radosną atmosferę. Czas wypełniony zwiedzaniem po same brzegi.
Więcej o nas - tutaj
Pamiętajcie w aucie gramy po polsku (z płyty, oczywiście), aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też (no dobrze, powiedzmy, że podśpiewujemy). Chcesz nas zainteresować ulubioną swą muzyką? Nie ma sprawy, zabierz płyty :)
Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Informacje małym druczkiem:
 • zapisy: formularz na www lub mail: kontakt@busemzpoznania.pl lub telefonicznie +48 573 327 881
 • kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl
 • w dobie epidemii wydarzenie realizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności
 • ze wzglądu na konieczność wcześniejszego zakupu biletów na świetlny festiwal, opłata za te bilety nie podlega zwrotowi (prosimy o przemyślane zapisy)
 • nie odpowiadamy za ewentualne zmiany cen wstępów, biletów, rejsupobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści