
MIŚNIA - miasto porcelany i nie tylko

Gdzie będziemy? Co zobaczymy?
- Manufaktura Porcelany
- Zamek Albrechtsburg
- Katedra Świętych Jana i Donata w Miśni
- Spacer uliczkami starówki z chwilą samodzielnego chłonięcia atmosfery miasta
- Zamek na wodzie w Moritzburgu (z zewnątrz)*
DŁUGOŚĆ TRASY:
800 km
Termin:
2 lipca
POZOSTAŁO:
Drogie Busowiaki. Saksonia nigdy się nie kończy. Miłość do niej nie wygasa. Zakochajcie się z nami.
Oto kreuje się porcelanowy dzień w Szwajcarskiej Saksonii. Co wiecie o chińskiej porcelanie? Co wiecie o porcelanie miśnieńskiej?
O tej drugiej dowiecie się niemal wszystkiego podczas naszej wyprawy. Tu odbędziemy warsztaty pokazowe uwzględniające poszczególne etapy ręcznego powstawania „białego złota”. Ten dzień będzie odpowiedzią dlaczego miśnieńska porcelana kosztuje tyle, ile kosztuje. Tu i w Zamku Albrechta (pierwszej siedzibie miśnieńskiej Manufaktury) obejrzymy dzieła zapierające dech w piersiach! A pamiętać należy, iż Miśnia jest prekursorem produkcji porcelany na terenie Europy.
Albowiem nie samymi „skorupami” człek żyje zapoznamy się z tajemnicami zamku Albrechta, odwiedzimy miśnieńską Katedrę i „zagubimy się” pośród malowniczych kamieniczek starówki.
Jeśli tylko czas i możliwości łaskawymi się okażą przybędziemy też do Zamku Moritzburg i na miejscu poszukamy zaginionego pantofelka…
Nie zwlekajcie z zapisami, miśnieńska przygoda czeka. Dłonie na klawę i działajcie. Nie czujcie się skrępowani, my tu na Was czekamy
pobierz program
Plan Wyjadu
- 6:00 wyjazd z Poznania (Orlen Górczyn, ul. Zgoda)
- Miśnia
- Manufaktura Porcelany
- Zamek Albrechtsburg
- Katedra Świętych Jana i Donata w Miśni – dla chętnych, nie wliczona
- Spacer uliczkami starówki z chwilą samodzielnego chłonięcia atmosfery miasta
- Zamek na wodzie w Moritzburgu (z zewnątrz)*
- powrót do Poznania ok. godz 23:15 (Orlen Górczyn)
* w zależności od możliwości czasowych
Garść informacji

Miśnia - Zamek Albrechtsburg - późnogotycki, najstarszy zamek rezydencyjny w Niemczech, wznosi się wysoko nad malowniczą doliną Łaby. Wybudowany w XV wieku uważany jest za najstarszy tego typu zamek w Niemczech. Zamek stał się w 1710 r. miejscem narodzin Miśnieńskiej Manufaktury Porcelany, a zatem pierwszą fabryką porcelany w Europie.

Państwowa Manufaktura Porcelany - "białe złoto", czyli porcelana, z charakterystycznym symbolem "skrzyżowanych Niebieskich Mieczy" nadało Miśni rangę światową i do dziś przysparza miastu splendoru. Z całego świata przyjeżdżają turyści, aby w warsztatach Państowowej Manufaktury Porcelany (nowy gmach) rzucić okiem za kulisy tego ponad 300-letniego rzemiosła. Poza salami wystawowymi, prezentującymi dzieła sztuki misternie wykonane z porcelany i oczywiście ręcznie malowane, zapoznamy się z procesem powstawania tych porcelanowych cudeniek. A pośród eksponatów zobaczymy porcelanowe przedmioty użytkowe np. naczynia , zegary, żyrandole oraz ozdobne: liczne figurki postaci ludzkich i zwierzęcych i wiele, wiele innych

Historyczna Katedra została wybudowana w diecezji miśnieńskiej założonej w 967 roku, rok później w tym miejscu powstał pierwszy kościół, który od razu objął funkcję katedralną.. Od 1581 jest kościołem luterańskim. To wielka trójnawowa świątynia zbudowana z kamienia. Wewnątrz Katedra jest niemal cała w stylu gotyckim. Jednak ambona z 1591 roku i organy z 1972 roku są odstępstwem od powyższej reguły. Katedra jest trójnawowa, halowa, z transeptem, chórem, a także prezbiterium. Najstarszym elementem Katedry jest prezbiterium i skrzyżowanie naw nakryte sklepieniem krzyżowo-żebrowym z 1270 roku. Zaś Kaplica Książęca jest miejscem pochówku m.in. córki króla Polski Kazimierza Jagiellończyka - Barbarę Jagiellonkę (1534 r). Pełnia zachwytu we wnętrzach i szczegółów architektonicznych na zewnątrz katedry- gwarantowana


Cena: 220 zł
W cenie: przejazdy, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie, opieka licencjonowanego pilota.
Dodatkowo płatne gotówką:
25 EUR (wejściówki, koszty przewodnickie i administracyjno-parkingowe).
Plus ewentualne „kieszonkowe” (kawa, jedzenie, lody, pamiątki, toalety (dodatkowo, wedle uznania)).
Co zabieramy?
Picie (może termosik?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki (trochę połazimy, zgłodniejemy). Nie zapominamy o foto aparacie i dowodzie osobistym. Maseczka zakrywająca usta i nos (preferowane FFP2).
Waluta obowiązująca: EUR.
O nas:
Jeździmy w kameralnym gronie, grupy do 16 osób.
Cenimy sobie wyśmienite towarzystwo i radosną atmosferę. Czas wypełniony zwiedzaniem po same brzegi. Pamiętajcie w aucie gramy po polsku (z płyty, oczywiście), aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też (no dobrze, powiedzmy, że podśpiewujemy). Chcesz nas zainteresować ulubioną swą muzyką? Nie ma sprawy, zabierz płyty :)
Więcej o nas - tutaj
Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO
Informacje małym druczkiem:
- zapisy: formularz na www lub mail: kontakt@busemzpoznania.pl lub telefonicznie +48 573 327 881
- kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
- wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl
- należy pamiętać o włączonym roamingu
- w dobie epidemii wydarzenie realizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności
- zalecane maseczki ochronne zasłaniające usta i nos (FFP2)
- nie odpowiadamy za ewentualne zmiany cen wstępów, biletów
pobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach





