2022-04-08 praga - Busem z poznania - wyprawy inne niż inne

Przejdź do treści
bastei
Wiosenna Praga wraz z zamkami czeskimi


mapa
Gdzie będziemy? Co zobaczymy?

 • Praga – z przewodnikiem miejskim (4-5 godzin)
  • Hradczany: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Ogrody Pałacu Wallensteina, Mala Strana, Most Karola i Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim z reprezentacyjnym zegarem astronomicznym Orłojem.
 • Rejs Wetławą
 • Zamek Frydlant (Czechy) – z przewodnikiem
 • Zamek Lemberk

Obejrzyj miejsca, w których będziemy na mapie google; zobacz "prawie" realnie w google earth; zapoznaj się ze zdjęciami i opisami osób, które tam były
DŁUGOŚĆ TRASY:
1100 km
Termin:
08 - 10 kwietnia

POZOSTAŁO:
Kochani, Praga, Praga, Praga… wiosennie, przed turystycznym szałem. Tym wyjazdem nie potraktujemy tego cudnego miasta ani zwyczajnie, ani „po łebkach”. Dodajmy komfort kilkugodzinnego zwiedzania z przewodnikiem miejskim w małej, kameralnej grupie, bez przepychania, gdzie każdy i widzi i słyszy… to jest to! Ten wyjazd, to będzie pełnia Pragi w Pradze. Intensywnie, jak zwykle z nami. Zapisy przyjmujemy tylko tych, którzy zapewnią o posiadaniu odpowiednio wygodnego obuwia. Nie ma żartów ;)

Program obowiązkowy to: Hradczany: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Ogrody Pałacu Wallensteina, Mala Strana, Most Karola i Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim z reprezentacyjnym zegarem astronomicznym Orłojem i inne…
Ale, ale nie odpuścimy też ścianie Lennona, mostowi zakochanych, Davidowi Černemu i kilku innym miejscom. A wieczorową porą bajeczny rejs statkiem po Wełtawie, cudowny i klimatyczny.

Przewidujemy czas na zwiedzanie indywidualne, każdy już będzie wiedział, czego w Złotej Pradze potrzebuje (oczywiście wyposażymy Was w mapki i pokierujemy). Tym, którzy mają ukochane swe miejsca i te chcą odwiedzić (niezależnie czy znają miasto czy nie), przyklaskujemy.

A po piątkowej integracji wszyscy będą tak zaprzyjaźnieni, że nie ma potrzeby zabierania kuzynostwa na doczepkę, nikt nie będzie samotnie błąkał się „w wielkim mieście”

pobierz program
Plan wyjazdu:

piątek:
 • wyjazd z Poznania godz. 17:00 (Stacja paliw Orlen – pętla Górczyn)
 • Integracyjna nasiadówka

sobota
 • Praga – z przewodnikiem miejskim (4-5 godzin)
 • rejs statkiem po Wełtawie
 • Praga – wspólnie, trip obiadem pysznym zakończony (nie wliczony)
 • Praga indywidualnie (z naszymi podpowiedziami i mapkami)
 • przyjazd wieczorny do bazy

niedziela
 • Zamek Frydlant (przewodnik)
 • Zamek Lemberk
  • wnętrza
  • wieża zamkowa z punktem widokowym
 • zwiedzaniowa niespodzianka (wrzuć kilka eur do kieszeni)
 • ok. 23:00 przyjazd do Poznania (Stacja paliw Orlen)
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie


A dokładniej:

Sobota:
Dzionek zwiedzaniem i praskim oddychaniem wypełniony. To pełnia Pragi w Pradze, z czasem grupowo spędzonym oraz samodzielnie regulowanym. Obiad przewidziany w miejscu pysznościami słynącym, a kieszeni nieogałacającym. Wieczór na łodzi, pośród zabytków z rzeki widzianych, skąpanych lśnieniem podświetleń miejskich.

Niedziela:

Bardzo późnym rankiem wybywamy do Zamku Frydlant. To średniowieczny majestatyczny zamek, jeden z ciekawszych zabytków w regionie. Usytuowany na obrzeżach miasta na bazaltowym zalesionym wzgórzu. Budowla ta stanowi ciekawe połączenie dawnego średniowiecznego gotyckiego zamku i renesansowego pałacu. Historia zamku sięga XIII wieku, kiedy to w czasach panowania króla czeskiego Przemysła Otokara II wzniesiony został tu pierwszy gród obronny. Mimo że warownia była wielokrotnie oblężona i atakowana, przetrwała bez większych zniszczeń do czasów obecnych. Obejrzymy bogato umeblowane wnętrza, wspaniałą galerią obrazów oraz kolekcję zamkowych militariów.

Kolejnym czeskim kwiatem w naszym „zwiedzaniowym bukiecie” będzie Zamek Lemberk, który  był pierwotnie granicznym grodem warownym na żytawskim szlaku handlowym. Z postaci pierwotnej zachowała się tylko cylindryczna wieża, pozostałe części zakryły przebudowy renesansowe i barokowe. Najsłynniejszą lokatorką zamku była Zdzisława, małżonka założyciela grodu, która zasłynęła ze swych nadprzyrodzonych uzdrowicielskich czynów. Pod zamkiem znajduje się studzienka Zdzisławy, której woda ma rzekomo właściwości lecznicze. Wzgórze zamkowe ma bogate historyczne podziemia. Ciekawa jest też wykuta w skale sztolnia wodna ze źródłem. Pod samym zamkiem znajduje się 35-metrowej długości sztolnia, w której wydobywano rudę żelaza. Liczne okoliczne podziemne szczeliny stały się inspiracją opowieści o tajemnych przejściach i skrytkach, które rzekomo prowadzą do Lemberka. Oczywiście wskrabiemy się też na szczyt gotyckiej wieży zamkowej, będącej najstarszą częścią zamku, pochodzącą z XIV wieku. A widoki z niej… cudne

Na koniec wyprawy mamy dla Was małą niespodziankę zwiedzaniową. Na tą okoliczność kilka euro w portfeliku nie zawadzi (tak, dobrze czytacie, EUR, maks 5 - może się przydać) :)

Jak widzicie program ciekawy, napięty (choć bywało trudniej), nóg i długości kliszy w aparacie nieszczędzący.

Cena 445 zł zawiera:
Przejazdy, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie, opieka licencjonowanego pilota
Dodatkowo płatne gotówką:
ok. 1600 koron czeskich (wejściówki i przewodnicy w obiektach, przewodnik w Pradze, bilety komunikacji miejskiej, rejs statkiem, opłaty  administracyjno- parkingowe)
Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)
Przelicznik czk: 100 koron = ok. 18 zł

Noclegi: Agroturystyka w Piechowicach, pokoje 2  i 3-osobowe z łazienkami

Co zabieramy?
Picie (może termosik?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki oraz produkty do kanapek na następne dni. Dostęp do kuchni mamy, zatem odgrzać każdy może co przywiezie lub upoluje. Albowiem uruchomimy busowy gril, zabierzcie na ruszt, to co lubicie najbardziej. Wygodne butki, strój adekwatny do kapryśnej czasem pogody, wygodny ubiorek. Oczywiście o akcesoriach higienicznych i ręczniku pamiętamy i ciuszkach na przebranie, może piżamka, klapeczki (chyba że ktoś nie potrzebuje). Piersiówka z ulubioną zawartością nie zawadzi. Nie zapominamy o foto aparacie, power- banku i dowodzie osobistym. Karta EKUZ nie zawadzi. Niezbędne w Czechach: maska ochronna usta- nos (najlepiej FFP2)

O nas:
Jeździmy w kameralnym gronie, grupy do 16 osób.
Cenimy sobie wyśmienite towarzystwo i radosną atmosferę. Czas wypełniony zwiedzaniem po same brzegi. Pamiętajcie w aucie gramy po polsku (z płyty, oczywiście), aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też (no dobrze, powiedzmy, że podśpiewujemy). Chcesz nas zainteresować ulubioną swą muzyką? Nie ma sprawy, zabierz płyty :)
Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Informacje małym druczkiem:
 • zapisy: formularz na www lub mail: kontakt@busemzpoznania.pl lub telefonicznie +48 573 327 881
 • kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl
 • należy pamiętać o włączonym roamingu
 • w dobie epidemii wydarzenie realizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności
 • maseczki ochronne zasłaniające usta i nos
 • aktualny certyfikat covid-19 bądź negatywny wynik testu (na dzień publikowania wydarzenia)
 • nie odpowiadamy za ewentualne zmiany cen wstępów, biletów, rejsu
pobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści