2022-03-19 srebro zloto i ksiazniczka - Busem z poznania - wyprawy inne niż inne

Przejdź do treści
kkkk
Srebro, złoto i księżniczka


Gdzie będziemy? Co zobaczymy

 • Twierdza Srebrna Góra (przewodnik)
 • Kamieniec Ząbkowicki - Pałac Marianny Orańskiej (przewodnik)
 • Kopalnia Złota- Złoty Stok (przewodnik)

DŁUGOŚĆ TRASY:
660 km
Termin:
19 marca
mapa

POZOSTAŁO:
Busowiaki Drogie. Przedstawiamy Wam kolejną niesamowitą wyprawę, będącą naszym autorskim projektem. Oto wyprawa ubrana w złoto i srebro oraz w woal niderlandzkiej księżniczki. Nareszcie nadszedł czas na nasze ukochane fyrtle. Wyczekiwane z utęsknieniem. Nareszcie wracamy do miejsc, które mają swe szczególne miejsce w naszych sercach. Czy będziecie zaskoczeni jeśli obiecamy, że owa sobota będzie szalenie intensywna? Oczywiście, że to już nikogo nie dziwi :) A co w programie?

 • Twierdza Srebrna Góra będąca unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Sprzyja miłośnikom historii, przyrody i turystyki.

 • Dodajemy kopalnię w Złotym Stoku, a wraz z nią niesamowitą podróż w głąb ziemi. Podziemny wodospad, Trasa Turystyczna i wiele atrakcji. Będzie też Chodnik śmierci, to wykuty na wyższej kondygnacji chodnik o niezwykle ponurej historii. Tutaj bowiem skazywano na śmierć górników podejrzanych o kradzież złota, ale szczegóły dopiero na miejscu

 • No i dorzucamy cudowną perłę wyprawy w postaci spotkania z niesamowitą królewną Marianną. To ona była „budowniczką” słynnego pałacu w miejscowości Kamenz (czyli Kamieniec Ząbkowicki). Była jedną z bardziej niekonwencjonalnych postaci kobiecych XIX w. Opowiemy Wam też o poznańskim wątku w pałacowej historii. Zatem uwaga, podwoje cudownego Pałacu Marianny Orańskiej staną tegoż dnia dla nas otworem. Będziecie zachwyceni!

Zapewniamy, iż wrażenia będą niezapomniane (jak zwykle z nami). Nikt nie zdąży się nudzić (jak to z nami bywa zawsze).
Czy kogoś trzeba namawiać?
Nie czekajmy więc. Pakujmy manatki i jedźmy :)

pobierz program
Plan w skrócie:
 • 6:00 wyjazd - Poznań, stacja Orlen przy pętli górczyńskiej
 • Twierdza Srebrna Góra (przewodnik)
 • Kamieniec Ząbkowicki - Pałac Marianny Orańskiej (przewodnik)
 • Kopalnia Złota- Złoty Stok (przewodnik)
 • ok. 23:00 powrót do Poznania (Orlen- Górczyn)
* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

A konkretniej, to wyglądać będzie tak:Naszą przygodę rozpoczniemy w Twierdzy w Srebrnej Górze. Poza zwiedzaniem podziemi i części naziemnych poznamy strategię obrony twierdzy, dowiemy się jak wyglądało codzienne życie żołnierzy w XVIII warowni. Weźmiemy udział w pokazach strzelania z broni czarnoprochowej, a może i uda się wystrzelić salwę z XVIII-wiecznej armaty. O cudownych widokach z tarasu widokowego nawet wspomnieć nie trzeba.


Dalej Kamieniec Ząbkowicki i neogotycki Pałac Marianny Orańskiej. Cudowna perełka, wisienka na naszym dolnośląskim torcie. Wzniesiony z inicjatywy niderlandzkiej królewny, Marianny Orańskiej, jako jej letnia rezydencja. Jego budowa trwała 33 lata i pochłonęła równowartość trzech ton złota. Po wojnie pałac został zdewastowany, ograbiony ze wszelkich kosztowności, a na koniec podpalony przez żołnierzy Armii Czerwonej. Od 1go maja 2013 ponownie został udostępniony dla zwiedzających. Pięknieje z roku na rok coraz bardziej.

A w Złotym Stoku, w kopani, złota zwiedzimy Podziemną Trasę Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna, tu niesamowita atrakcja- skarbiec), „Chodnik Śmierci”, w którym spotkamy się z Gnomem (wg starych wierzeń górniczych gnomy pilnowały złota w kopalni), obejrzenie muzealnej kolekcji tabliczek związanych głównie z przepisami BHP, przejażdżka kolejką podziemną oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”.Cena 200 zł zawiera:
Przejazdy, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie, opieka licencjonowanego pilota
Dodatkowo płatne gotówką:
ok. 115 zł (wejściówki, przewodnicy,  opłaty  administracyjno- parkingowe)
Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)

Co zabieramy?
Picie (może termos z napojem ulubionym?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki (trochę połazimy, zgłodniejemy). Wygodne butki, strój adekwatny do kapryśnej czasem pogody, wygodny ubiorek, kapelusz o ulubionej wielkości ronda. W kopalni i sztolniach panuje chłód, bluza szalenie przydatna. Nie zapominamy o foto aparacie i dowodzie osobistym. Maseczki ochronne zasłaniające usta i nos obowiązkowe

Przypominamy, w aucie jak zwykle PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

W busie gramy głównie „po polsku”, ale nie ma ograniczeń. Zainteresuj nas muzyką, której słuchasz- zabierz płyty

Informacje małym druczkiem:
 • zapisy: formularz na www lub mail: kontakt@busemzpoznania.pl lub telefonicznie +48 573 327 881
 • samo kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl
 • w dobie epidemii wydarzenie realizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności

pobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści