2021-08-21 festiwal swiatla torun - Busem z poznania - wyprawy inne niż inne

logo busemzponania
Przejdź do treści
drezno
Festiwal światła Bella Skyway Festival w Toruniu z Bydgoszczą
mapa
Co zobaczymy, Gdzie będziemy

 • BYDGOSZCZ
  • Exploseum, zwiedzenie skansenu architektury przemysłowej wraz z podziemną trasą turystyczną DAG Fabrik Bromberg (przewodnik)
  • Spichrze i zwiedzanie Barki Lemara (przewodnikiem sam Kapitan)
  • miejski spacerek z Wyspą Młyńską w tle
  • Muzeum Mydła i Historii Brudu – zwiedzanie i warsztaty (przewodnik)
 • TORUŃ
  • Bella Skyway Festival - NASZ GWÓŹDŹ PROGRAMU

POZOSTAŁO:
Termin:
21 sierpnia
DŁUGOŚĆ TRASY:
800 km

Drogie Busowiaki, przygotowaliśmy wyjazd na doroczny festiwal światła Bella Skyway Festival w Toruniu łącząc gotycki Toruń ze zwiedzaniem Bydgoszczy, a właściwie kilku jej miejsc, których opuścić nie wolno. Ujrzycie jak Bydgoszcz zmienia się i pięknieje. Niektórzy zarzucą, że łączymy niemożliwe  A my działamy przekornie i zestawiamy ogień z wodą, a mianowicie zwiedzimy nie do końca lubiące się miasta: Toruń i Bydgoszcz. Busemzpoznania znosi granice i uprzedzenia (przynajmniej próbuje)

Czy jesteś gotów na kolejny intensywny, szalony, a nawet zakręcony dzień?
Najważniejszym jego punktem jest nasz ukochany toruński Festiwal Światła o nazwie Bella Skyway Festival ”…to wzbogacenie krajobrazu kulturalnego Torunia o kolejne wydarzenie o europejskim charakterze. Festiwal organizowany jest w Toruniu nieprzerwanie od 2009 roku…” „…To wydarzenie niecodzienne, unikatowe, zmieniające rzeczywistość, tchnące nowe życie w stare mury miasta…”
Niesamowity blask świetlnych instalacji ożywi nocną scenerię miasta. Trzy strefy festiwalowe zagospodarują nam noc, aż do północy. Jeden z budynków zrobi na widzach szczególne wrażenie! Chodzi o Collegium Maximum UMK, gdzie zaprezentowany zostanie najbardziej magiczny mapping powstały we współpracy z Disneyem, obchodzącym w tym roku Wielkie Święto Księżniczek. Pozostałe strefy festiwalowe również nie będą dla nas zawodem
Tegoroczna edycja będzie biletowana, co pozwoli być w zgodzie z rygorami sanitarno-epidemicznymi umożliwiając organizatorom ustalenie limitu odwiedzających i monitorowanie przepływu osób. Festiwal będzie nie tylko atrakcyjny, ale i bezpieczny.

Ale zanim zawładnie nami magia światła i dźwięku, wpierwej urządzimy sobie cudną przechadzkę po Bydgoszczy, czyli pozwiedzamy, popodglądamy i fotek parę pięknych strzelimy. Chłonąć będziemy wiedzę (niekoniecznie tajemną), poznamy siłę i moc w wodzie tkwiące, umyjemy się mydełkiem własnej produkcji i pozwolimy sobie na pełen luz i relaks. A może zainteresują Was tajniki i historia produkcji dynamitu w jednej z fabryk Alfreda Nobla?

pobierz program

Plan wyjazdu:
 • 8:00 wyjazd – Poznań, CH PESTKA, Al. Solidarności 47
 • BYDGOSZCZ
  • Exploseum, zwiedzenie skansenu architektury przemysłowej wraz z podziemną trasą turystyczną DAG Fabrik Bromberg (przewodnik)
  • Spichrze i zwiedzanie Barki Lemara (przewodnikiem sam Kapitan)
  • miejski spacerek z Wyspą Młyńską w tle
  • Muzeum Mydła i Historii Brudu – zwiedzanie i warsztaty (przewodnik)
 • TORUŃ
  • miejski spacerek
  • czas na zakup pierników i innych niezbędników
  • czas obiadkowy (różne opcje)/ ewentualnie kawa- herbata  (indywidualnie- pokierujemy)
  • lody tradycyjne /nasz hit/ - obowiązkowe (rozpłyniecie się ze smakowego zachwytu)
  • Bella Skyway Festival - NASZ GWÓŹDŹ PROGRAMU
 • ok. godz 3:00 powrót do Poznania (CH PESTKA)

A szczegółowo:

Sobota lajtową będzie (ha ha ha - prawie) i do tego nocne instalacje świetlne na toruńskim festiwalu wymuszą sprawdzenie wytrzymałość naszych butów. Trochę połazimy, poszperamy i obejrzymy miejsca przecudne.
Początek to Exploseum, zwiedzenie z przewodnikiem skansenu architektury przemysłowej wraz z podziemną trasą turystyczną DAG Fabrik Bromberg. To dawne miejsce niewolniczej pracy przymusowej ok. 40 tys robotników, jeńców wojennych oraz więźniów i fabryka produkująca m.in. trotyl, nitroglicerynę i bezdymny proch zaopatrująca niemal w 1/5 zapotrzebowanie armii niemieckiej na wschodnim froncie. Emocje gwarantowane.

Sama Bydgoszcz to miejsa szlaku tzw TeH2O. Wybraliśmy ze względu na ograniczony czas najciekawsze (naszym zdaniem).
Barka Lemara ukazująca historię i znaczenie komunikacji wodnej miasta położonego nad rzekami i kanałami czy Muzeum Mydła i Historii Brudu z warsztatami (w czyszczeniu nie brudzeniu rzecz jasna), (jedno z pięciu najciekawszych muzeów w Polsce wg National Geographic Traveler)
No i szybki przeskok do pobliskiego Torunia, aby cudownym gotykiem oczy nacieszyć. Na okoliczność zgłodniałych brzuszków zabieramy Was do naszego ulubionego przybytku szamania, ale pojawi się też druga opcja dla „innożerców”. Będzie czas na Starówce i na piernikowe zakupy, aż do zmroku, kiedy to miasto roziskrzy się dla nas. Oto Bella Skyway Festival, magia świateł, obrazów, dźwięków i laserów. W tym roku znów nowe atrakcje i nowe instalacje. Będzie bajecznie. Przy okazji zerkniemy na Toruń w nocnej odsłonie. Starówka jest wspaniała, ale nic nie zastąpi oglądania podświetlonych bulwarów z mostu. To musimy zobaczyć.

Jak widzicie program ciekawy, napięty (choć bywało trudniej), nóg i długości kliszy w aparacie nie szczędzący.

Cena 180 zł zawiera:
Przejazdy, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie, opieka licencjonowanego pilota
Dodatkowo płatne gotówką:
ok. 75 zł (wejściówki, przewodnicy lokalni, instalacje Festiwalu Światła, opłaty  administracyjno- parkingowe)
Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)

Co zabieramy?
Tradycyjnie sznytki. Wygodne buty, czapeczka (ewentualnie chusteczka „nagłowna”), polar, kurtka. Po ostatnich wyprawach dodajmy jeszcze okulary (różowe) na słonko i krem z filtrem. Nie zapominamy o foto aparacie. Bus w Toruniu zostanie na odległym parkingu, przemieszczamy mocą własnych mięśni, a wieczorny dobytek nosimy na własnych barkach.

Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Pamiętajcie w aucie gramy (najchętniej polskie wszech - przeboje) aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też. Jeśli ktoś skrępowany (choć to niemożliwe) mruczy sobie pod nosem. Jeśli Waszą wolą brak śpiewu - będzie ciężko, ale jakoś damy radę (no chyba, że nie damy).

Informacje małym druczkiem:
 • zapisy: formularz na www lub mail: kontakt@busemzpoznania.pl lub telefonicznie +48 573 327 881
 • samo kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl
 • w dobie epidemii wydarzenie realizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności

pobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści