2021-06-26 opolszczyzna - Busem z poznania - wyprawy inne niż inne

logo busemzponania
Przejdź do treści
kkkk
MOSZNA – KOPICE – FESTIWAL


Gdzie będziemy? Co zobaczymy

 • Zamek w Mosznej, park (zwiedzanie z lektorem)
 • Kopice- pałac na wodzie – pozostałości zabudowań z parkiem (przewodnik)
 • Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (audioquide)

DŁUGOŚĆ TRASY:
700 km
Termin:
26 czerwiec
mapa

POZOSTAŁO:
Nareszcie. Jest moc, jest energia, jest Opolszczyzna! Oto czas spełniania marzeń. A zatem przedstawiamy Wam naszą w pełni autorską wyprawę na Opolszczyznę, podczas której znajdziecie się również w miejscach, gdzie nie ma regularnego zwiedzania, a często to miejsca gdzie tylko diabeł babę posyła!

W późno-letniej aurze ujrzymy między innymi Zamek w Mosznej (chociaż często Pałacem zwanym). Ten disneyowski obiekt o 99 wieżyczkach jest jedną z naszych perełek.

Druga perełka, to  cudowny Pałac na wodzie w Kopicach wraz ze zwiedzaniem VIPowskim.

Nie unikniecie też wizyty w niesamowitym Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Program, jak zwykle u nas, bardzo napięty. Gwarantujemy, że czas wykorzystamy maksymalnie, a wrażeniami można by obdzielić jeszcze ze dwie i pół wycieczki

pobierz program
Sobota
 • 6:00 Wyjazd z Poznania (Orlen Górczyn, ul. Zgoda)
 • Zamek w Mosznej, park (zwiedzanie z lektorem)
 • Kopice- pałac na wodzie – pozostałości zabudowań z parkiem (przewodnik)
 • Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (audioquide)
 • ok. 23:00 powrót do Poznania (Orlen Górczyn)

A konkretniej…


Pałac w Kopicach (pałacem na wodzie zwanym) – został wzniesiony dla hr. Joanny i hr. Hansa Schaffgotschów. Obiekt powstał w wyniku przebudowy i rozbudowy starszej, klasycystycznej rezydencji. Kopicki pałac pozostał własnością Schaffgotschów do lutego 1945 r. II wojnę światową przetrwał bez zniszczeń i w latach powojennych służył lokalnej społeczności. Funkcjonował także jako ośrodek kolonijny i obozowy dla dzieci i młodzieży. Spłonął podpalony w 1954 i 1958 r. Dziś znajduje się w stanie zaawansowanej ruiny. Mury zewnętrze zachowały się prawie w całości, przez co pierwotna forma bryły budynku pozostaje czytelna. Nie istnieje żaden fragment więźby dachowej skrzydeł. Zachowała się jedynie konstrukcja hełmu wieży północnej oraz niewielki fragment zadaszenia przy oranżerii.


Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, to miejsce niezwykłe. Ekspozycja muzeum przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Rolę odtwarzacza multimedialnego pełnią muzyczne ściany, na których umieszczone są monitory dotykowe wyświetlające teledyski, fragmenty koncertów, programów telewizyjnych, reportaży i wywiadów z artystami. Każdy zwiedzający otrzymuje zestaw: audioprzewodnik i komfortowe słuchawki, co pozwala indywidualnie zwiedzać wystawę i słuchać wybranych piosenek tak długo, ile chce.
W muzycznych ścianach umieszczone są także soczewki – przez które jak przez dziurkę od klucza – można podglądać tło historyczne danego okresu.
Ciekawostką są budki do nagrywania piosenek, w których każdy zwiedzający może zarejestrować swój ulubiony utwór i wysłać go mailem na pamiątkę. Dla nas, bomba!Pałac (Zamek) w Mosznej – jak głosi legenda, Moszna w średniowieczu należała do Zakonu Templariuszy. Zamek zamieszkanym był do końca II Wojny Światowej. Po wojnie losy Zamku układały się różnie - od 1972 do 2013 roku służył za budynek szpitala. Zamek, zgodnie z fantazją Franza Huberta, ma 365 pomieszczeń i 99 wież, z których słynie. Niespotykana architektura Zamku przyciąga rokrocznie do Mosznej rzesze turystów (w tym nas)
Cena 180 zł zawiera:
Przejazdy, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie, opieka licencjonowanego pilota
Dodatkowo płatne gotówką:
ok. 100 zł (wejściówki, przewodnicy,  opłaty  administracyjno- parkingowe)
Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)

Co zabieramy?
Picie (może termos z ulubioną herbatką?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki (trochę połazimy, zgłodniejemy). Wygodne butki (w Kopicach teren nierówny), strój adekwatny do kapryśnej czasem pogody, wygodny ubiorek, kapelusz o ulubionej wielkości ronda. Środek na komary nie zawadzi. Nie zapominamy o foto aparacie i dowodzie osobistym. Maseczki ochronne zasłaniające usta i nos obowiązkowe

Przypominamy, w aucie jak zwykle PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

W busie gramy głównie „po polsku”, ale nie ma ograniczeń. Zainteresuj nas muzyką, której słuchasz- zabierz płyty

Informacje małym druczkiem:
 • zapisy: formularz na www lub mail: kontakt@busemzpoznania.pl lub telefonicznie +48 573 327 881
 • samo kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl
 • w dobie epidemii wydarzenie realizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności
pobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści