2020-08-29 zoo berlin - Busem z poznania - wyprawy inne niż inne

logo busemzponania
Przejdź do treści
ZOO Berlin. Z wizytą u pandy


mapa
Gdzie będziemy? Co zobaczymy

 • Kościół pamięci cesarza Wilhelma
 • Zoo Berlin
 • Aquarium Berlin
 • Alexanderplatz (wieża telewizyjna, Zegar Światowy (z 1969 r), kościół mariacki, fontanna Neptuna, Czerwony Ratusz) + czas na posiłek i zakup pamiątek
 • wycieczka autobusem wycieczkowym po mieście (z komentarzem)
 • Classic Remise

DŁUGOŚĆ TRASY:
600 km
Termin:
29 sierpnia

POZOSTAŁO:

Busowiaki Drogie. Przygotowaliśmy kolejną wyprawę do Berlina. Dokąd tym razem? Berlińskie ZOO wraz z akwarium berlińskim. Pogoda sprzyja i wszystkie zwierzęta aktywnie funkcjonują na wybiegach. Zatem i homo sapiens drzemać już nie powinien.
Każda wizyta w niemieckiej stolicy stwarza chęć powrotu, tak też czynimy!

Najbliższa wyprawa zawierać będzie cztery części: zwierzęta i natura (Zoo), zwierzęta i natura (Berlin Aquarium), nieco historii i krztyna motoryzacji.
 1. Berliński ogród zoologiczny to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Niemczech, a i jeden z największych (jeśli chodzi o liczbę gatunków zwierząt) na świecie. Zoo zostało otwarte w 1844 roku i było pierwszym ogrodem zoologicznym w Niemczech.
  Obecnie w zamieszkuje tu blisko 14.000 (niektóre źródła mówią o 17 tysiącach) zwierząt z 1.500 różnych gatunków. Wszystko mieści się na 35 hektarach w historycznych klatkach, jak również nowoczesnych zagrodach, w których stworzono im warunki odpowiadające naturalnym. Berlińskie Zoo jest jednym z najchętniej zwiedzanych ogrodów w Europie. Głównym magnesem dla turystów są oczywiście…pandy, a dokładnie pandy olbrzymie, które w Chinach mają status skarbu narodowego!
 2. Berlin Aquarium, jest jednym z najbardziej znanych i godnych uwagi akwariów w Europie. Za historyczną fasadą budynku czeka imponująca różnorodność gatunków, z którymi może konkurować niewiele obiektów na świecie. Tu odnajdziemy nie tylko liczne niezwykłe ryby, ale także setki imponujących gadów i owadów.
 3. Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, to neoromańska świątynia ewangelicka, a właściwie jej ruiny będące żywym pomnikiem. Przypominać mają o bezsensie wojny, niepotrzebnym cierpieniu i zniszczeniu.
  Pierwotnie świątynia posiadała 5 wież, z czego jedna mierzyła 113 metrów, co ówcześnie dawało jej status najwyższego budynku w Berlinie. Podczas bombardowań w czasie II wojny światowej kościół uległ zniszczeniu i zachował się jedynie fragment dzwonnicy. Ruiny te były przeznaczone do zupełnego wyburzenia, ale berlińczycy sprzeciwili się temu. Zachowano więc pozostałą część wieży, jako swoisty pomnik przywróciwszy dawny blask fragmentom ocalałych z bombardowania mozaik znajdujących się we wnętrzu, m.in. wizerunków niemieckich władców, w tym cesarzy Wilhelma I i II.
 4. Część motoryzacyjną nie tylko dla „znawców” reprezentować będzie Classic Remise, tzw miejsce- wiele w jednym! Oto skrzyżowanie motomuzeum z warsztatem samochodowym i salonem samochodowym! To uznany ośrodek doświadczeń i kompetencji w zakresie klasycznych samochodów i samochodów kolekcjonerskich. Classic Remise był pierwszym takim na świecie. Tu wystawa zmienną jest i ulega ciągłej rotacji. Samochody zabytkowe, a tuż obok nowe cudeńka ekskluzywnych marek oraz serwisy (Porsche, Mercedes, Ferrari). Swoją siedzibę ma tam kilku dealerów i sklepów z częściami do klasyków. Obiecujemy, utoniecie w zachwycie :)

Ale to nie wszystko. Obejrzymy jeszcze kilka miejsc usytuowanych przy Alexanderplatz i nieopodal. Znajdziemy też chwilę na kebab „u Turka” (chyba, że ktoś woli inne smaki- kein problem).

Jak wiadomo, po Berlinie kursują autobusy „wycieczkowe”, których trasa pokrywa się z największymi atrakcjami centrum Berlina. My zamierzamy wykorzystać tę możliwość i zabierzemy Was na przejażdżkę.

pobierz program
Plan wyjazdu:
 • 6:00 wyjazd, Orlen- Górczyn, ul. Zgoda, Poznań
 • Kościół pamięci cesarza Wilhelma
 • Zoo Berlin
 • Aquarium Berlin
 • Alexanderplatz (wieża telewizyjna, Zegar Światowy (z 1969 r), kościół mariacki, fontanna Neptuna, Czerwony Ratusz) + czas na posiłek i zakup pamiątek
 • wycieczka autobusem wycieczkowym po mieście (z komentarzem)
 • Classic Remise
 • 23:59 powrót do Poznania (Orlen- Górczyn, ul. Zgoda)
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 170 zł
W cenie: przejazdy, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie, opieka licencjonowanego pilota.
Dodatkowo płatne gotówką: ok. 36 EUR (wejściówki, bilet komunikacji miejskiej, koszty przewodnickie i administracyjno-parkingowe).
Plus ewentualne „kieszonkowe” (kawa, jedzenie, lody, pamiątki, toalety (dodatkowo, wedle uznania)).

Co zabieramy?
Picie (może termosik?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki (trochę połazimy, zgłodniejemy). Nie zapominamy o foto aparacie i dowodzie osobistym. Maseczka zakrywająca usta i nos są „gadżetem” obowiązkowym. Waluta obowiązująca: EUR.

Przypominamy, w aucie jak zwykle PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Podczas jazdy gramy głównie „po polsku”, ale nie ma ograniczeń. Zainteresuj nas muzyką, której słuchasz- zabierz płyty

Informacje małym druczkiem:
 • zapisy: formularz zgłoszeniowy z www lub mail: kontakt@busemzpoznania.pl lub telefonicznie +48  573 327 881
 • samo kliknięcie „wezmę udział” na fb nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu umieszczonego na naszej stronie www.busemzpoznania.pl
 • w dobie epidemii wydarzenie realizowane z zachowaniem należnych środków ostrożności
pobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści