2020-04-24 Praga - Busem z poznania - wyprawy inne niż inne

logo busemzponania
Przejdź do treści
bastei
Wiosenna Złota Praga wraz z zamkami czeskimi


mapa
Gdzie będziemy? Co zobaczymy?

 • Praga – z przewodnikiem miejskim (4-5 godzin)
  • Hradczany: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Ogrody Pałacu Wallensteina, Mala Strana, Most Karola i Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim z reprezentacyjnym zegarem astronomicznym Orłojem.
 • Rejs Wetławą
 • Zamek Frydlant (Czechy) – z przewodnikiem
 • Sloup v Čechách, Skalny Zamek i Pustelnia

Obejrzyj miejsca, w których będziemy na mapie google; zobacz "prawie" realnie w google earth; zapoznaj się ze zdjęciami i opisami osób, które tam były
DŁUGOŚĆ TRASY:
1100 km
Termin:
24 - 26 kwietnia

POZOSTAŁO:
Kochani, Praga, Praga, Praga… Złota, choć wiosenna. Miasto, które życiem tętni cały rok. Tym wyjazdem nie potraktujemy tego cudnego miasta ani zwyczajnie, ani „po łebkach”. Dodajmy komfort kilkugodzinnego zwiedzania z przewodnikiem miejskim w małej, kameralnej grupie, bez przepychania, gdzie każdy i widzi i słyszy… to jest to! Ten wyjazd, to będzie pełnia Pragi w Pradze. Intensywnie, jak zwykle z nami. Zapisy przyjmujemy tylko tych, którzy zapewnią o posiadaniu odpowiednio wygodnego obuwia. Nie ma żartów ;)

Program obowiązkowy to: Hradczany: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Ogrody Pałacu Wallensteina, Mala Strana, Most Karola i Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim z reprezentacyjnym zegarem astronomicznym Orłojem.
Ale, ale nie odpuścimy też ścianie Lennona i mostowi zakochanych. A po tych praskich pięknościach  bajeczny rejs statkiem po Wełtawie, cudowny i klimatyczny.
Przewidujemy czas na zwiedzanie indywidualne, każdy już będzie wiedział, czego w Złotej Pradze potrzebuje (oczywiście wyposażymy Was w mapki i pokierujemy). Tym, którzy mają ukochane swe miejsca i te chcą odwiedzić (niezależnie czy znają miasto czy nie), przyklaskujemy. A po piątkowej integracji wszyscy będą tak zaprzyjaźnieni, że nie ma potrzeby zabierania kuzynostwa na doczepkę, nikt nie będzie samotnie błąkał się „w wielkim mieście”Plan wyjazdu:

piątek:
 • wyjazd z Poznania godz. 17:00 (stacja paliw ORLEN – pętla Górczyn)
 • Integracyjna kolacja grillowa

sobota *
 • wyjazd z bazy
 • Praga – z przewodnikiem miejskim (4-5 godzin)
 • Praga – wspólnie, trip obiadem pysznym zakończony
 • Praga indywidualnie (z naszymi podpowiedziami i mapkami)
 • rejs statkiem po Wełtawie (wspólnie)
 • przyjazd wieczorny do bazy

niedziela
 • wyjazd z bazy
 • Zamek Frydlant (Czechy) – z przewodnikiem
 • Sloup v Čechách, Skalny Zamek i Pustelnia
 • ok. 22:00 przyjazd do Poznania (Orlen- pętla Górczyn + Plac Mickiewicza)
 
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

A dokładniej:

Sobota:
Dzionek zwiedzaniem i praskim oddychaniem wypełniony. To pełnia Pragi w Pradze, z czasem grupowo spędzonym oraz samodzielnie regulowanym. Obiad przewidziany w miejscu pysznościami słynącym, a kieszeni nieogałacającym. Popołudnie na łodzi, pośród zabytków z rzeki widzianych, skąpanych lśnieniem wiosennych promyków.

Niedziela:

Bardzo późnym rankiem wybywamy do Zamku Frydlant. To średniowieczny majestatyczny zamek, jeden z ciekawszych zabytków w regionie. Usytuowany na obrzeżach miasta na bazaltowym zalesionym wzgórzu. Budowla ta stanowi ciekawe połączenie dawnego średniowiecznego gotyckiego zamku i renesansowego pałacu. Historia zamku sięga XIII wieku, kiedy to w czasach panowania króla czeskiego Przemysła Otokara II wzniesiony został tu pierwszy gród obronny. Mimo że warownia była wielokrotnie oblężona i atakowana, przetrwała bez większych zniszczeń do czasów obecnych. Obejrzymy bogato umeblowane wnętrza, wspaniałą galerią obrazów oraz kolekcję zamkowych militariów.

Kolejnym czeskim kwiatem w naszym „zwiedzaniowym bukiecie” będzie Skalny Zamek i Pustelnia Sloup. To miejsce darzymy szczególnym sentymentem, przekonacie się dlaczego. To usytuowane na malowniczej skale ruiny średniowiecznego zamku obronnego. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to wykute w skale groty zapewniały mieszkańcom schronienie. Na uwagę zasługuje potężny 7-metrowy skalny wyłom przypominający swoim kształtem dzwon, który używany był niegdyś jako zasobnik na zboże. W kolejnych stuleciach warownia skalna była sukcesywnie rozbudowywana i powiększana. Po wojnie trzydziestoletniej zniszczony zamek został odbudowany w barokowym stylu. Miejsce to zostało także przystosowane przez miejscowych pustelników do obsługi przybywających tu coraz liczniej pielgrzymek. Powstał wtedy też barokowy kościół oraz taras widokowy.
Jak widzicie program ciekawy, napięty (choć bywało trudniej), nóg i długości kliszy w aparacie nieszczędzący.

Co zabieramy?
Picie (może termosik?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki oraz produkty do kanapek na następne dni. Dostęp do kuchni mamy, zatem odgrzać każdy może co przywiezie lub upoluje, a i uprzednio w lodówce to i owo przechować zdoła. Albowiem uruchomimy busowy gril, zabierzcie na ruszt, to co lubicie najbardziej. Wygodne butki, strój adekwatny do kapryśnej czasem pogody, wygodny ubiorek. Oczywiście o akcesoriach higienicznych i ręczniku pamiętamy i ciuszkach na przebranie, może piżamka, klapeczki (chyba, że ktoś nie potrzebuje). Piersiówka z ulubioną zawartością nie zawadzi. Nie zapominamy o foto aparacie, power- banku i dowodzie osobistym.

Koszt wycieczki: 369 zł (w tym: przejazdy, winiety, parkingi, noclegi, ubezpieczenie, opieka pilota).
Dodatkowo potrzeba gotówką: ok. 1300 kcz (przewodnik w Pradze, bilety komunikacji miejskiej, rejs statkiem, wejściówki i przewodnicy w obiektach oraz opłaty administracyjne)
Sakiewka na potrzeby własne: wedle uznania (kawa, posiłek, lody, pamiątki)
Przelicznik walutowy: 100 czk = ok. 17 zł

Noclegi: Agroturystyka w Piechowicach, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami

Przypominamy, w aucie jak zwykle PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Pamiętajcie, w aucie gramy głównie po polsku, aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też. Jeśli ktoś skrępowany (choć to niemożliwe) mruczy sobie pod nosem. Jeśli Waszą wolą brak śpiewu — będzie ciężko, ale jakoś damy radę.


Informacje małym druczkiem:
 • zapisy: formularz na www / kontakt@busemzpoznania.pl / tel +48 573 327 881
 • kliknięcie „wezmę udział” na fb nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu umieszczonego na naszej stronie www.busemzpoznania.pl
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści