2020-02-14 Walentynki - Busem z poznania - wyprawy inne niż inne

Przejdź do treści
Walentynki na promie z wycieczką do Kopenhagi
mapka walentynki
TRASA:
Poznań - Świnoujście - Yestad - Kopenhaga - Ystad - Świnoujście - Poznań

TERMIN:
14-15 luty


Oferta wygasła

Drogie busowe Zakochańce. Do Dnia Zakochanych jeszcze trochę, a my podrzucamy Wam pod rozwagę i szybką decyzję wypad na dwudniowy rejs do Szwecji (i nie tylko) wraz z wycieczką do Kopenhagi i autokarowym zwiedzaniem magicznej stolicy Danii. A po drodze 16 kilometrowy niesamowity most Øresund - łączący Szwecję z Danią - jedna z najbardziej spektakularnych przepraw na świecie.
Albowiem czasy nieco się zmieniły, nie usłyszycie już „…krokodyla daj mi luby”. Jest łatwiej i bardziej  romantycznie, jest REJS  wraz z wieloma możliwościami radosnego umęczenia w tańcu, miłego poleniuchowania i resetu oraz niczym niezakłóconego zwyczajnego pogruchania 
W ten weekend udzieli się Wam walentynowy nastrój na morzu! Każda kabina wyposażona będzie w powitalną butelkę wina i misę owoców. Na statku czeka Was szaleństwo na parkiecie do samego rana. Barmani zmieszają oszałamiające walentynkowe drinki, które uderzą Wam do głowy!

Podczas rejsu spróbować możecie potraw z lubczykiem w restauracjach na pokładzie i odkryć nowe smaki. Wygodna podróż, dużo rozrywki, balony, błyskotki oraz taniec do rana i relaks na wielkim pokładzie – to będzie niezapomniana morska przygoda!
I nie zapomnijcie też o wycieczce. Kopenhaga - zwiedzanie miasta m.in. Christiansborg, port Nyhavn, Pałac Królewski – Amalienborg, pomnik Syrenki Kopenhaskiej, fontanna bogini Gefion, Katedra,  Plac Ratuszowy. Będzie też czas wolny na kopenhaskim deptaku Strøget.

Oczywiście nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie przewidzieli również zwiedzaniowej przebieżki po Świnoujściu. A wiadomym jest, iż Świnoujście to najdalej wysunięte na północny zachód miasto w kraju, jedyne w Polsce położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) wyspach i wysepkach. Pobywamy, połazimy, pozwiedzamy i obejrzymy nieco miasto.

Jeśli jeszcze się nie poznaliśmy, a chcecie dołączyć do busowej Rodziny, zapraszamy, nadarza się świetna okazja :) Nie zastanawiajcie się zbyt długo, busy nie są z gumy :)
   
pobierz program
Piątek:
 • 9:00 wyjazd z Poznania, Plac Mickiewicza
 • przyjazd do Świnoujścia i:
  • miejska przeprawa promowa
  • Muzeum Rybołówstwa Morskiego
  • Kościół pw. Chrystusa Króla z XVIII wieku
  • Stawa Młyny to jeden z symboli Świnoujścia (dla chętnych)*
  • Latarnia Morska (dla chętnych) *
  • ewentualny obiad w „międzyczasie”
 • 20:30 portowa odprawa biletowa, zaokrętowanie na prom
  • rejs (z imprezą taneczną do samego rana i z innymi przyjemnostkami)

Sobota:
 • rejs- ciąg dalszy, a podczas:
  • wycieczka do Kopenhagi z pilotem- przewodnikiem
 • - 19:45 zakończenie rejsu, wyokrętowanie
 • - 00:30-1:00 - uroczysty wjazd do Poznania, Plac Mickiewicza
* do wyboru w miarę możliwości czasowych i chęci („się zobaczy”)

A szerzej, co zobaczymy :)

Dawny ratusz, dziś siedziba Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Budynek ten jest najstarszym budynkiem w mieście. Znajdują się tu zbiory prezentujące historię rybołówstwa, dzieje miasta i regionu, stare przyrządy nawigacyjne, okazy fauny morskiej. Miejsce wielu wystaw, np. Świat żywej rafy koralowej – akwaria. Tu kilka dużych akwariów z licznymi okazami: ryby, żółwie itp. Osobna wystawa poświęcona jest dawnym narzędziom połowowym, czyli sprzętom i życiu zwykłych rybaków w przeszłości. Ponadto historia Świnoujścia- zawiera pamiątkowe zdjęcia, pamiątki i mapy. Bursztyn i żaglowce- tu modele żaglowców oraz wystawa poświęcona bursztynowi: ciekawe wyroby (np. malutki statek) i niewielkie inkluzje (czyli organizmy zatopione w bursztynie).

Kościół pw. Chrystusa Króla z XVIII wieku, wzniesiony na miejscu gotyckiej świątyni. Ciekawostką tu drewniany model statku-korwety z 1881 r. podwieszony do sufitu nawy głównej.

Najwyższa latarnia morska w Polsce. Jej  wysokość - 68 metrów! Jest to największa latarnia morska nie tylko w Polsce, ale i nad całym Bałtykiem. To oczywiście powoduje, że widoki z niej są naprawdę ciekawe. Pochodzi z 1858 roku, 308 schodów na taras widokowy. Tu wystawa latarnictwa i ratownictwa morskiego.
Stawa Młyny to jeden z symboli Świnoujścia, ale przede wszystkim jest to znak nawigacyjny zbudowany w ramach modernizacji toru wodnego i systemu nawigacyjnego w latach 1873/1874. Ten 10 metrowy wiatrak wraz z nieistniejącą już stawą Wolin (zlokalizowaną na falochronie centralnym) oraz namiernikami (przyrządami nawigacyjnymi do brania namiarów) stanowiły nowoczesny jak na tamte czasy system nawigacyjny. Stawa Młyny znajduje się na końcu falochronu zachodniego i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w Świnoujściu.

A dalej… SHOW MUST GO ON! Rejs do Szwecji dla zakochanych (i nie tylko) wraz z wycieczka do Kopenhagi :)

Program organizatora wyprawy promowo - autokrowej: https://polferries.pl/oferta-turystyczna/rejsy-tematyczne/walentynki/walentynki-na-promie-kopenhaga/

Co zabieramy:
Tradycyjnie sznytki i termos. Wygodne buty do łażenia zbawiennymi się okażą zapewne. Dodajmy jeszcze okulary (różowe) na wywołanie słońca. Węzełek ze strojem „rejsowym” (wizytowym bądź imprezowym), o pantofelkach do tańcowania nie zapominając (toż na morzu całą dobę nudzić się nie da!). Nie zapominamy o foto aparacie, ładowarce do akumulatorów i power- banku. Niezbędny dowód osobisty.

Koszt: 199 zł (przejazdy, autostrady, ubezpieczenie, organizacja, opieka licencjonowanego pilota).
Dodatkowo potrzeba: 299 zł/ (rejs do Szwecji i z powrotem, rozrywka na promie, owoce i wino w kabinie,  fotobudka, pokaz tańca towarzyskiego, dyskoteka, kabina 2osobowa z łazienką, śniadanie i obiad na pokładzie, wycieczka autokarowa do Kopenhagi, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna Bezpieczne Podróże Standard ( wariant podstawowy, nie obejmuje chorób przewlekłych ) );
opłaty administracyjne i parkingowe (10 zł); ewentualne wejściówki do Muzeów i przewodnicy: Muzeum Rybołówstwa Morskiego (15 zł); Latarnia Morska (8 zł)- do wyboru *
Ponadto przyda się trochę monet na przyjemnostki i pamiątki (PLN, DKK/ EUR). Podczas rejsu płatności możliwe w polskiej walucie (gotówka i karta)
UWAGA:
Ze względu na promocyjną cenę i konieczność powiedzenia imiennej rezerwacji na decyzję i wpłatę czekamy do poniedziałku (13go stycznia). Po tym terminie nie przyjmujemy zgłoszeń.

Informacje małym druczkiem:
- zapisy: mail: kontakt@busemzpoznania.pl lub tel +48 573 327 881
- w zgłoszeniu imiennym prosimy obowiązkowo o numer telefonu
- kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
- wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu
- wszelkie wpłaty na ten wyjazd (zaliczka i rejs) z racji jego specyfiki nie podlegają zwrotowi w razie rezygnacji z udziału w wyjeździe (prosimy o przemyślane decyzje dotyczące rezerwacji)
- jako, że nie jesteśmy organizatorem rejsu, nie bierzemy odpowiedzialności za jego przebieg
- po zgłoszeniu uczestnicy otrzymają dodatkowe szczegółowe informacje w mailu (doprecyzowanie oferty)
- W Danii obowiązująca walutą jest Korona Duńska (DKK), 1 korona = 100 øre, 100 koron duńskich = ok. 57 zł, w większości miejsc można płacić w EUR
zapytaj
pobierz program
program rejsu
warunki ubezpieczenia na rejsie
Opinie o nas i naszych wyprawach
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści