2020-01-25 Oceanarium w Stralsund - Busem z poznania - wyprawy inne niż inne

Przejdź do treści
Oceanarium w Stralsund


mapka walentynki

TRASA:
Poznań - Stralsund - Poznań

DŁUGOŚĆ TRASY:
900 km

TERMIN:
25 styczeń


POZOSTAŁO:

Witajcie, kolejna wyprawa przed nami. Jedziemy 450 km w jedną stronę, kilka godzin do Niemiec, ale po co? Ktoś rozumie? Wydaje się, iż to szurnięty pomysł? A tu jednak nie :)

Jedziemy do najnowocześniejszego oceanarium w Europie mieszczącym się w mieście Stralsund (Stralsund, nazywany bramą do Rugii, leży nad cieśniną Strelasund oddzielającą stały ląd od tej największej niemieckiej wyspy). Oceanarium to jedna z najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w północnych Niemczech. Możemy tu, obejrzeć różnorodne morskie przestrzenie życiowe począwszy od Zalewu Greifswadzkiego, przez Morze Bałtyckie, Morze Północe aż po "Wszechocean". Kiedy za oknem deszcz, wiatr i pogoda raczej „szemrana”, to całodniowa wycieczka do tego interesującego miejsca jest najznakomitszym pomysłem ever :)

Oceanarium mieści się w historycznej i portowej dzielnicy Stralsundu, a jego ogromna futurystyczna budowla ładnie komponuje się w istniejące stare portowe kamienice. Oceanarium posiada w sumie 39 akwariów o łącznej pojemności sześciu milionów litrów, a w nich około 7.000 żywych okazów. Akwarium "Otwarty Atlantyk" to największy basen, mieszczący ponad dwa i pół miliona litrów słonej wody. Jego głębokość wynosi ponad dziewięć metrów, a powierzchnia ok. 300 m2. Panoramiczna szyba waży dwadzieścia dwie tony i ma ponad trzydzieści centymetrów grubości!

Największą atrakcją oceanarium są ławice najprzeróżniejszych ryb oraz zwierzęta wodne, wśród których prym wiodą dorsze, belony, jesiotry i różnego rodzaju koralowce, ale także rekiny! Wśród eksponatów są m.in. niezwykle rzadko występująca mątwa olbrzymia, modele największych ryb i ssaków wodnych w skali 1:1, a także prawdziwy kuter rybacki "Adolf Reichwein". Wielką atrakcją Oceanarium są także olbrzymie żółwie morskie, z których największy waży aż 102 kilogramy! Co ciekawe te ogromne zwierzęta mieszkają w akwarium o pojemności 350 000 litrów, z którego woda mogłaby wypełnić 5000 wanien!

W oceanarium nie będą nudziły się także dzieciaki. Specjalnie dla nich przygotowano wystawę pt. "Morze dla dzieci". Przedstawione tam treści przygotowano specjalnie dla dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat. Tunel przygód, stacja badawcza, wybieg pingwinów peruwiańskich, to miejsca, gdzie nikt nudził się nie będzie!


Oto przed nami weekend do innych niepodobny.

 • 4:00 wyjazd z Poznania, Plac Mickiewicza
 • szalone, morskie godziny start o około 10:00, a podczas:
 • Oceanarium
  • karmienie i inne pokazy
  • 12:00 pokaz karmienia pingwinów
 • Muzeum Morskie
 • spacer po porcie/ czas w „city”
 • 18:00 wyjazd w drogę powrotną
 • ok. 23:59 przyjazd do Poznania, Plac Mickiewicza

Cena: 220 zł
W cenie: przejazd, autostrady, organizacja, ubezpieczenie, opieka pilota na całej trasie.
Dodatkowo płatne: Ozeaneum z Meeresmuseum (23 eur bilet łączony)/ Ozeaneum (17 eur); audioquide w języku polskim (1 eur); opłaty administracyjno- parkingowe (2 eur).

Co zabieramy?
Tradycyjnie sznytki na dobry początek i termos z kawą. Wygodne buty (trochę łażenia będzie…). Nie zapominamy o foto aparacie. Dowód osobisty lub paszport- obowiązkowo.

Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Pamiętajcie w aucie gramy po polsku, aby radośniej nam było. Regularnie też śpiewamy (lub choć nucimy). Chcesz nas zainteresować ulubioną swą muzyką? Nie ma sprawy, zabierz płyty :)

Informacje małym druczkiem:
 • zapisy: kontakt@busemzpoznania.pl lub tel +48 573 327 881
 • kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu.

Opinie o nas i naszych wyprawach
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści